SP NR 2

Biblioteka

 

Wykaz lektur to zestaw propozycji przewidzianych na poziom każdej klasy. Nauczyciel dokonuje wyboru, które pozycje są omawiane jako obowiązkowe, a które dodatkowe.

KLASA I

  1. Bahdaj A.: „Pilot i ja”

  2. Bełza W.: „Kto Ty jesteś? Polak mały!”

  3. Brzechwa J.: wybrane wiersze

  4. Grabowski J.: „Czarna owieczka”

  5. Janczarski Cz.: „Jak Wojtek został strażakiem”

  6. Janson T.: „Opowiadania z Doliny Muminków”

  7. Januszewska H.: „Kopciuszek”

  8. Kasdepke G.: „Detektyw Pozytywka”

  9. Kownacka M.: „Plastusiowy pamiętnik”

  10. Makuszyński K.: „120 przygód Koziołka Matołka”

  11. Milne A.: „Kubuś Puchatek”

  12. Papuzińska J.: „Nasza mama czarodziejka”

  13. .Tuwim J.: wybrane wiersze

 

KLASA II

  1. Andersen H.Ch.: „Brzydkie kaczątko”

  2. Brzechwa J. „Brzechwa dzieciom”

  3. Centkiewiczowie A. i Cz.: „Zaczarowana zagroda”

  4. Grabowski J.: „Puc, Bursztyn i goście”

  5. Kruger M.: „Karolcia”

  6. Lindgren A.: „Dzieci z Bullerbyn”

  7. Lobe M.: „Babcia na jabłoni”

  8. Lofting H.: „Doktor Dolittle jego zwierzęta”

  9. Milne A.A.: „Kubuś Puchatek”

  10. Pagaczewski S.: „Porwanie Baltazara Gąbki”

  11. Perrault Ch.: „Czerwony Kapturek”

  12. Tuwim J. „Wiersze dla dzieci”

 

KLASA III

  1. Andersen H.Ch.: „Baśnie”

  2. Centkiewicz Cz.: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

  3. Chotomska W.: „Dzieci Pana Astronoma”

  4. Duszyńska J.: „Cudaczek-Wyśmiewaczek”

  5. Goscinny, Sempe: „Wakacje Mikołajka”

  6. Grabowski J.: „Puc, Bursztyn i goście”

  7. Jaworczakowa M.: „Oto jest Kasia”

  8. Konopnicka M.: „Jak to ze lnem było”

  9. Korczak J.: „Król Maciuś I”

  10. Kownacka M.: „Kajtkowe przygody”

  11. Kruger M.: „Karolcia”

  12. Makuszyński K.: „ Awantura o Basię”

  13. Pisarski R.: „O psie, który jeździł koleją”

  14. Porazińska J.: „O dwunastu miesiącach”

  15. Porazińska J.: „Szewczyk Dratewka”

 

KLASA IV

  1. BRZECHWA J.: „AKADEMIA PANA KLEKSA”

  2. CARROLL L.: „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

  3. CHRISTA J.: „ KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA”

  4. DAHL.: „CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY”

  5. GOSCINNY, SEMPE: „MIKOŁAJEK”

  6. KORCZAK J.: „KRÓL MACIUŚ I”

  7. KORCZAKOWSKA M.: „SPOTKANIE NAD MORZEM”

  8. LEWIS C. S.: „LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA”

  9. LINDGREN A.: „BRACIA LWIE SERCE”

  10. .MALESZKA A.: „CZERWONE KRZESŁO”

  11. SAT-OKH: „BIAŁY MUSTANG”

 

KLASA V

  1. GOSCINNY, SEMPE: „MIKOŁAJEK I INNE CHŁOPAKI”

  2. MAKUSZYŃSKI K.: „PANNA Z MOKRĄ GŁOWĄ”

  3. MALESZKA A.: „OLBRZYM”

  4. MOLNAR F.: „CHŁOPCY Z PLACU BRONI”

  5. NOWACKA E.: „MAŁGOSIA CONTRA MAŁGOSIA”

  6. OPPMAN A.: „LEGENDY WARSZAWSKIE”

  7. PARANDOWSKI J.: „PRZYGODY ODYSEUSZA”

  8. PYLE H.: „WESOŁE PRZYGODY ROBIN HOODA”

  9. SIENKIEWICZ H.: „W PUSTYNI I W PUSZCZY”

  10. SROKOWSKI S.: „MITY GRECKIE”

  11. TWAIN M.: „PRZYGODY TOMKA SAWYERA”

 

KLASA VI

  1. BURNETT F.H.: „TAJEMNICZY OGRÓD”

  2. DOYLE A.C.: „PRZYGODY SHERLOCKA HOLMESA”

  3. JURGIELEWICZOWA I.: „TEN OBCY”

  4. KIPLING R.: „KSIĘGA DŻUNGLI”

  5. LEM S.: „BAJKI ROBOTÓW”

  6. MAKUSZYŃSKI K.: „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY”

  7. MONTGOMERY L.M.: „ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA”

  8. MUSIEROWICZ M.: „KŁAMCZUCHA” LUB „KWIAT KALAFIORA”

  9. NIZIURSKI E.: „SPOSÓB NA ALCYBIADESA” LUB NIEWIARYGODNE PRZYGODY MARKA PIEGUSA”

  10. SZKLARSKI A.: „TOMEK W KRAINIE KANGURÓW”

  11. TOLKIEN J.R.R.: „HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM”

 

KLASA VII

OBOWIĄZKOWE:

  1. Dickens Ch.: "Opowieść wigilijna"

  2. Fredro A. : "Zemsta"

  3. Mickiewicz A.: "Dziady" część II

  4. de Saint-Exupéry A.:  "Mały Książę"

  5. Sienkiewicz H.: "Latarnik"

  6. Słowacki J.: "Balladyna"

 

Do pobrania:

regulamin_wypozyczania_darmowych_podrecznikow.docx

Regulamin_Biblioteki_Szkolnej.doc

REGULAMIN_INTERNETOWEGO_CENTRUM_INFORMACJI_MULTIMEDIALNEJ.doc

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi
    ul. Gimnazjalna 11
    67-100 Nowa Sól
  • (68)3560964

Galeria zdjęć