• Konkurs plastyczny PCK

• Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w akcjach promujących Honorowe Krwiodawstwo. Tym razem wykonali plakaty na wojewódzki konkurs plastyczny promujący oddawanie krwi ogłoszonym przez PCK. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy nasze uczennice: z klasy IIIc Milena Wider; z klasy VI a Alicja Fursiewicz i Łucja Cichy. Nasze autorki odebrały nagrody w listopadzie na uroczystym podsumowaniu konkursu w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

• Święto Niepodległości

• Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyły się różne formy obchodów tego święta. Kącik patriotycznych gier planszowych opanowali czwartoklasiści. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn dla Niepodległej i podziwialiśmy pokaz tradycyjnego polskiego tańca-poloneza, który wykonali uczniowie LO i SP2. Podsumowaniem tego dnia był okolicznościowy apel przygotowany przez uczniów klasy 4c i 7a pod czujnym okiem wychowawców. Wspaniałą dekorację zawdzięczamy pani Basi Andrzejewskiej. W tym dniu muzyczne przerwy rozbrzmiewały polskimi pieśniami patriotycznymi.

• Matematyczna szkatułka

• Listopad przywitał nas deszczem, ale klasa 6b przegania chmury rozpoczynając innowacyjny projekt "Matematyczna szkatułka". Uczniowie wkraczają w świat biznesu i pracy zawodowej, zaglądają do cenników, portfeli i zasad prowadzenia firm podnosząc tym samym swoje kompetencje matematyczne. Szkolny przedmiot w praktyce? Dlaczego nie! Na początek hotelarstwo, czyli jak zaplanować wakacyjny wyjazd? Budżetowo? Na bogato? Co to jest doba hotelowa i dlaczego nie można skorzystać z pokoju od 8 rano? A może jednak wolno, czyli jak się tego dowiedzieć? Ile kosztują wakacje dla całej rodziny i jak planowana jest praca w dużym hotelu? To i wiele więcej dowiedzieli się i obliczyli uczniowie, a ugościł nas Hotel Nadodrzański Dwór za co pięknie dziękujemy. Pomysłodawcą projektu jest pani Maja Jarmuż.

• Mobilna Izba Regionalna

• Zapraszamy do Mobilnej Izby Regionalnej, która będzie gościć w bibliotece naszej szkoły do 15 listopada. Wystawa związana jest z historią fabryki rowerów i maszyn do szycia EDELWEISS. Pomysłodawcą tego projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej.

• Światowy Dzień Walki z Głodem

• W dniach 16-19 października Szkolne koło PCK przeprowadziło zbiórkę produktów spożywczych oraz środków czystości, które zostaną przekazane potrzebującym. Do akcji włączyło się wielu uczniów i nauczycieli, za co bardzo dziękujemy. Pracownik Polskiego Czerwonego Krzyża Nowa Sól odebrał od wolontariuszy zebrane dary i podziękował za piękną współpracę.

• 14. mistrzostwa w bocci

• 18 października odbyły się 14 Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Bocci. Tym razem drzwi zawodnikom otworzyła Nowa Sól. Pomimo długiej przerwy w treningach nasza szkolna drużyna zajęła 5 miejsce na 10 możliwych w grupie i chyba to było największą nagrodą dla zawodników. Na ten sukces zapracowali: Michalina Sendłak, Oliwier Konopka, Weronika Porzelska, Kornelia Wnuk. Bardzo Wam dziękujemy za zaangażowanie i pełen profesjonalizm na boisku

• Zawody pływackie

• W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody pływackie, w których wzięli udział nasi uczniowie. I tak w grupie dziewcząt z klas 4-6:
            - 2 m. dla Nadii Olejniczak
            - 4 m. dla Hanny Korotyszewskiej
            W grupie chłopców z klas 4-6:
            - 2 m. dla Miłosza Wilczyńskiego
            - 3 m. dla Dawida Ćwirko
            Sztafeta chłopców w składzie: Bartosz i Miłosz Wilczyńscy, Davyd Bojko oraz Dawid Ćwirko wywalczyła 1 m. Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady pięknych sukcesów!

• Jesienna wycieczka

• Jesienne wycieczki to już tradycja w naszej szkole. Tym razem z okazji do integracji skorzystały klasy 4a, 4b, 4c i 5a, a zrobiły to jadąc do Bolesławca i Zamku Grodziec. Po niezwykłych warsztatach ceramicznych uczniowie zwiedzili rycerską twierdzę i zakończyli wyjazd wspólnym ogniskiem

• Kreatywna III b

• Klasa 3b, która bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Matematycznym pt. "Kreatywna Matematyka" zrealizował drugi moduł "Matematyka wokół nas". Tym razem uczniowie zmierzyli się ze zbiorami, rytmami i symetrią, a wykorzystując jeszcze piękną pogodę większość zadań zostało wykonanych w pobliskim parku.

• Pasowanie pierwszoklasistów

• W minionym tygodniu odbyła się w naszej szkole najważniejsza uroczystość. Do szkolnej braci zostali oficjalnie przyjęci uczniowie klas pierwszych. Pierwszakom życzymy uśmiechu, zapału do pracy i wielu pomysłów na dobrą naukę. Mamy nadzieję, że znajdziecie u nas swoich przyjaciół, będziecie rozwijać pasje i poznawać z nami świat. Przy tej pięknej okazji Samorząd Uczniowski przygotował także niespodziankę dla nauczycieli składając im życzenia z okazji ich święta.