• Profilaktyka - informacje dla uczniów i rodziców

• Drogi Rodzicu!

Od października ruszamy z bezpłatnymi zajęciami specjalistycznymi dla dzieci:

1. Zajęcia psychoedukacyjne Jeżyk - przeznaczone dla dzieci w wieku 7-9 lat. Zajęcia prowadzone przez psychologa w każdy czwartek w godzinach od 16:15 do 17:15. To cykl 10-ciu zajęć warsztatowych podczas, których dzieci nabywają umiejętności radzenia sobie ze złością, smutkiem i odrzuceniem. Dzieci na zajęciach uczą się również komunikacji interpersonalnej, postaw asertywnych oraz jak rozwiązywać problemy bez agresji i przemocy.

2. Kinezjologia edukacyjna - zajęcia dedykowane dla dzieci w młodszym wieku szkolnym (uczniowie klas I-III). Zajęcia mają szczególne zastosowanie wobec dzieci nieśmiałych, wrażliwych, z zachowaniami problemowymi (agresywnych, zahamowanych, nadpobudliwych ruchowo itp.), zaniedbanych wychowawczo. Pozwalają uwolnić lęk, agresję, przygnębienie i wyrazić je pośrednio – poprzez np. ruch lub akt twórczy. Wyrównują braki edukacyjne dzieci w młodszym wieku szkolnym. Zajęcia prowadzi Pani Iwona Pawłowicz - Sznajder.

3. Terapia EEG Biofeedback - adresowany do uczniów ze szkół podstawowych mających zaburzenia psychiczne i psychosomatyczne związane z zaburzeniami uwagi i koncentracji, nadpobudliwością psychoruchową, agresją (zespoły ADHD, ADD), problemami edukacyjnymi (gorsze wyniki w nauce, dysleksja, dysgrafia itp.) tremą i napięciem wewnętrznym, obniżoną samooceną. Prowadzenie treningu EEG Biofeedback z jednym uczniem trwa około 10 - 15 sesji treningowych (w zależności od potrzeb). Treningi prowadzi przeszkolony specjalista Pani Anna Barańczak.

4. Trening Umiejętności Społecznych - skierowany do dzieci w wieku 7 -9 lat. Podczas zajęć dziecko będzie kształtowało, trenowało i utrwalało swoje umiejętności społeczne. Integralnym elementem treningu jest psychoedukacja w zakresie m.in. regulacji emocji, umiejętności komunikacyjnych, czy z zakresu współpracy w grupie.
          TUS, jak każdy inny trening, aby był skuteczny wymaga czasu i wielu powtórzeń. Dlatego też, zajęcia realizowane będą od października 2020 r. do czerwca 2021 r. Spotkania realizowane będą we wtorki w godzinach 16:15 – 17:15 i prowadzone przez psychologa - Bogumiłę Jastrzębską.

Aby zapisać dziecko na zajęcia należy skontaktować się z Nami pod nr tel. 68/ 459 03 05.

Do pobrania informacje dla dzieci, młodziezy i rodziców na temat profilaktyki i wsparcia na terenie Nowej Soli

Informator_dla_dzieci_2020_wrzesien_(1).pdf