• Kreatywna matematyka

• Klasa 3b przystąpiła w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna matematyka". Złożony on jest z 8 modułów i pierwszy z nich pod hasłem "Matematyka w przyrodzie" został właśnie zrealizowany przez uczniów. Rozszerzyliśmy zadania projektowe o nasze autorskie pomysły i przy okazji poćwiczyliśmy dokonywanie pomiarów:)

• Ekologiczny Turniej Sportowy

• Pierwszy Ekologiczny Turniej Sportowy organizowany przez Polski Czerwony Krzyż Lubuskie w CAS - Centrum Aktywności Społecznej Nowa Sól uważamy za zakończony i co lepsze- zakończony fantastycznie! Dziękujemy za zaproszenie i doskonałą rywalizację z drużynami z powiatu nowosolskiego i zielonogórskiego. Nasza drużyna w składzie: Rafał, Gracjan, Kuba i Krystian z klasy 6b oraz Kacper z klasy 4a rywalizowali w konkurencjach o charakterze sportowo ekologicznym przy okazji promując dbałość o nasze wspólne dobro jakim jest planeta. Po 10 konkurencjach na zawodników czekał słodki poczęstunek i drobne upominki. Ogromne podziękowania należą się chłopakom za zaangażowanie i fantastyczne podejście do tematu. Chcemy widzieć Was częściej podczas różnych szkolnych inicjatyw. A pani Malwinie Augustyniak i Monice Wysoczańskiej dziękujemy za pomoc w przygotowaniu drużyny!

• Dzień Głośnego Czytania

• Kolejny raz przyłączyliśmy się do akcji głośnego czytania dzieciom. Pierwszakom czytała pani dyrektor Marta Czerniawska i pan wicedyrektor Piotr Graczyk. Uczniów klas trzecich odwiedziły przyboczne Ola i Wiktoria z 25 DZ "Mali Poszukiwacze". W pozostałych klasach czytali wychowawcy i poloniści. Zachęcamy wszystkich do głośnego czytania i sprawiania tym samym przyjemności słuchaczom.

• Przygoda z łaciną

• Właśnie ruszył całoroczny projekt uczniów klas 1-3 pt. "Przygoda z łaciną". Inauguracji dokonała klasa 2b, która na swoje potyczki językowe wybrała przybory szkolne. Pierwsze koty za płoty, a efekty zmagań można obejrzeć na 3 piętrze.