• Lekcja kaligrafii

• 13.04.23  kl. Va uczestniczyła w Muzeum Miejskim w "Lekcji kaligrafii" w mieszczańskich wnętrzach. Uczniowie poznali historię pisma oraz narzędzia używane do pisania atramentem. Po wysłuchaniu wykładu, wykonaniu zadania w grupach - szukaniu kałamarzy i zwiedzeniu wnętrz mieszczańskich, mogli sami spróbować trudnej sztuki pisania atramentem. Do dyspozycji mieli pióro, stalówkę oraz patyk. Wszyscy zadanie wykonali celująco! (Zdjęcia w Galerii)

• LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

• W dniu 13.04.2023 w NDK odbyła się wystawa podsumowująca przegląd powiatowy w kategorii PLASTYKA. Wśród nominowanych do Finału wojewódzkiego z naszej szkoły znalazła się WIKTORIA ROSÓŁ w kat. klas 4-6 szkół podstawowych. Wiktoria wykonała pracę plastyczną ph. ,,Tęcza chaosu". Gratulujemy wszystkim prac plastycznych! Nominowanej Wiktorii życzymy powodzenia w Finale wojewódzkim LKA-PLASTYKA, który już 26 kwietnia 2023 r. odbędzie się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury.

• Pro Arte - finał

• 28.03.2023 r. odbył się finał wojewódzki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Naszą szkołę w zmaganiach plastycznych prezentowała Daniela Baranowska z kl. IVb. Uczestnicy temat pracy otrzymali na miejscu i w ulubionej technice wykonali pracę ph. ,,Podwodny świat". Nasza uczennica otrzymała tytuł FINALISTY Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2023. Gratulujemy!

• Niebiescy

• Drogą do zrozumienia potrzeb osób autystycznych jest wiedza. Podczas lekcji najmłodsi uczniowie dzielili się spostrzeżeniami na temat autyzmu, łamali stereotypy i wspólnie słuchali o potrzebach osób autystycznych. Dzisiaj byliśmy niebiescy

• Nasi artyści w finale wojewódzkim

• 31 marca w Nowosolskim Domu Kultury odbył się przegląd I etapu Lubuskie Konfrontacje Artystyczne INSTRUMENTALIŚCI. Rada Artystyczna w składzie:
            Zbigniew Adamczak, Edward Piniuta
            po wysłuchaniu wszystkich wykonawców nominowłai do Finału Wojewódzkiego KAT. II klasy 4-6 szkół podstawowych ucznia naszej szkoły: Dawida Ćwirko - gitara klasyczna
            Gratulujemy nominowanym! Życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury już 16.04.2023!

• Przyjaciele Zippiego

• Klasa IIa zakończyła realizację programu profilaktycznego "Przyjaciele Zippiego". Na zajęciach dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać uczucia, słuchać innych, nawiązywać przyjaźnie. Szukały rozwiązań i sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Każdy z uczestników na pamiątkę otrzymał dyplom i pluszowego misia.