• Zawodowy zawrót głowy

• 21 marca klasy ósme brały udział w dniu preorientacji zawodowej "Zawodowy zawrót głowy" w Zespole Szkół w Otyniu. Nasi uczniowie mieli szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną nowosolskich szkół ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone były w sposób warsztatowy i pomogły w sprecyzowaniu ścieżki edukacyjno- zawodowej naszych uczniów. Ważne wybory już za chwilę...

• Nie do pary

• Światowy Dzień Zespołu Downa wypada w najweselszy dzień roku, bo w pierwszy dzień wiosny, na którą tak bardzo zawsze czekamy. Wtedy właśnie jesteśmy tak uśmiechnięci jak nasi koledzy i koleżanki, którzy otrzymali od losu jeden chromosom więcej. Każdy z nas ma czegoś więcej - włosów, szczęścia, piątek w szkole (a niektórzy jedynek), kanapek, schodów do pokonania i jeszcze paru innych rzeczy. To tylko pokazuje, że każdy jest inny. Inny nie znaczy gorszy, inny to znaczy równy, bo wszyscy jesteśmy tak samo WAŻNI! Symbolem tego dnia są dwie różne skarpetki - inne, ale jednak tak bardzo potrzebne

• Najmłodsi czytelnicy w etapie wojewódzkim

• Najświeższe wiadomości z naszej biblioteki! Uczniowie: Przemek Jakubów z kl.2b, Milena Wider z 2c oraz Maja Wojtczak z 3b po udanych finałach powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników przechodzą do etapu wojewódzkiego. Ogrom włożonej pracy, mnóstwo przeczytanych stron i możemy cieszyć się z takich pięknych wyników naszych szkolnych pożeraczy książek! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

• Powiatowe zawody w koszykówce

• W ostatnim tygodniu odbyły się w naszej szkole zawody w piłce koszykowej na szczeblu powiatowym. Uczestnikami byli uczniowie klas 4-6 w kategoriach dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentantki zajęły 2. miejsce, chłopcy zakończyli rozgrywki na 4. Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły i za sportowego ducha walki.

• Dawid Ćwirko z medalem

• Pierwszy historyczny sukces młodego pływaka trenującego na naszej pływalni był tylko kwestią czasu. Dawid Ćwirko, uczeń klasy V a, przyjeżdża do nas z brązowym medalem Mistrzostw Polski, który zdobył na Zimowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych. Serdecznie gratulujemy!