• SP 2 dla WOŚP

          • Nauczyciele i rodzice wspólnie dla WOŚP! Takie piękne inicjatywy tylko u nas. Słodka kawiarenka przyciągnęła same uśmiechnięte twarze, które wspomogły swoimi zakupami Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To najpiękniejsza Orkiestra na tej Ziemi i jesteśmy dumni, że możemy w niej grać. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1030 zł plus to, co zostało wrzucone do puszki. Dziękujemy pozytywnie zakręconym nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli w organizacji kawiarenki oraz uczniom, którzy sprawili, że ciacho zniknęło zanim jeszcze się pojawiło! Dziękujemy także CNS za udzielone wsparcie techniczne.

          • Policzyć się z cukrzycą

          • Nasi uczniowie i nauczyciele wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy tym razem na sportowo. Od 17 lat na biegowo można "Policzyć się z cukrzycą" i tego podjęli się się nasi przedstawiciele. Dobrej zabawie biegowej nie przeszkadzał mrozik, a towarzyszyła gorąca zupa, pyszne ciasto, energetyczna muzyka i szczęśliwe dla niektórych losowanie nagród. Wielkie brawa dla WAS!

          • Projekt Krokus

          • Projekt Krokus to inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych. Realizacja Projektu rozpoczęła się w Irlandii w 2005.W tym uczniowie klasy 3a i 6a z SP2, wzięli udział w tym wydarzeniu.
            Pierwszym działaniem było sadzenie krokusów, które są sadzone jesienią w celu upamiętnienia 1,5 miliona żydowskich dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu oraz tysięcy innych dzieci, które także stały się ofiarami nazistowskiego okrucieństwa. Żółte kwiaty symbolizują żółtą gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszeni nosić w czasach okupacji hitlerowskiej.
            Udział w Projekcie Krokus daje możliwość wprowadzenia młodych ludzi w historię Holokaustu poprzez konkretne działanie oraz zwiększenia świadomości na temat zagrożeń płynących z postaw rasistowskich i innych form uprzedzenia i dyskryminacji. Młodzi dowiadują się, jak ważna jest integracja społeczna i szacunek dla wszystkich ludzi, bez względu na ich pochodzenie, niepełnosprawność, orientację seksualną czy poglądy religijne.
            Uczniowie naszej szkoły biorący udział w tym projekcie oraz klasy 8 a i b, które realizowały tematykę II wojny światowej, poznały losy najsłynniejszej żydowskiej dziewczynki na świecie, Anne Frank, w filmie animowanym „Gdzie jest Anne Frank”. Po projekcji uczniowie dzielili się swoimi odczuciami i refleksjami na temat problematyki wykluczenia, prześladowań i nienawiści na tle rasowym, które zostały przedstawione w historii nastoletniej Anne, która opisywała swoje przeżycia okupacyjne w słynnym dzienniku.
            W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu uczniowie klasy 3a i 6a upamiętnili to wydarzenie wspólnym, refleksyjnym i poruszającym czytaniem Zapisków z Zielonego Zeszytu-pamiętniku Racheli.
            Aby przybliżyć dzieciom kulturę i religię Żydów uczeń klasy 3a, Dawid Szybalski przygotował prezentację o judaizmie, a dzięki poczęstunkowi uczestnicy poznali zwyczaje kuchni żydowskiej.
            Wszyscy uczestnicy tego projektu wiedzą, że sadzimy żółte krokusy, aby upamiętnić wszystkie dzieci, które zginęły w Holokauście. W ten sposób nigdy nie zostaną zapomniane, a pamięć o nich i ich życiu będzie przekazywana przyszłym pokoleniom.

          • Konkurs recytatorski

          • Po wcześniejszych klasowych eliminacjach odbył się w dniu dzisiejszym szkolny etap konkursu recytatorskiego uczniów z klas 1, 2 i 3. To coroczne spotkanie najmłodszych, odważnych artystów, którzy udowadniają, że warto próbować. W tym roku w organizacji konkursu pomogli: Informacja Turystyczna - Visit Nowa Sól oraz pani Beata Kulczycka Naczelnik Wydziału Programowania i Promocji wraz z pracownikami, za co bardzo dziękujemy. Ufundowane nagrody sprawiły uczestnikom dużą radość. W kolejnym etapie naszą szkołę będą reprezentować: Emila Szablowska z kl. 1b, Milena Wider z kl. 2c i Dawid Szybalski z kl. 3a. Gratulujemy i wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie wierszy konkursowych.