• Walentynki w szkole

• Dziś serca uczniów zabiły mocniej, a to za sprawą walentynkowego nastroju w naszej szkole. Dzwonek wygrywał melodię znanego przeboju z miłością w tle. Posłańcy ze strzałą od samego Amora robili, co mogli, aby doręczyć walentynki. A podczas długiej przerwy trwały poszukiwania „serca do pary”. Dla najszybszych poszukiwaczy czekały drobne upominki. Z uśmiechem od serca było wszystkim do twarzy.

• Verba docent, exempla trahunt

• Postanowiliśmy wraz z naszymi uczniami przybliżyć język łaciński, który wbrew pozorom pojawia się w różnych dziedzinach naszego życia. Jest go sporo w lekturach szkolnych, w tekstach podręcznikowych z języka polskiego i historii. Efekty naszej pracy przedstawiliśmy w gablotkach szkolnych.

• Konkurs Archimedes

• 9 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs matematyczny “OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS. MATEMATYKA PLUS. Konkurs ten stanowi jedną z form, rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Przyczynia się on również do pogłębiania wiedzy z matematyki. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 39 osób z klas trzecich, czwartych, piątych, szóstych i ósmych. Dwóch uczniów uzyskało tytuł laureata: Kacper Tarkowski z klasy 3 A i Maja Apostoluk z klasy 3 C. Gratulujemy laureatom