W miniony czwartek uczniowie grupy wiekowej I-III spotkali się na wspólnym apelu tematycznym przygotowanym przez drugoklasistów pod kierunkiem nauczycieli: Iwony Kałuskiej i Ludmiły Zielińskiej. Dzieci ubrane w jesienne, kolorowe stroje, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przypomniały wszystkim, że pomimo pierwszych oznak zimy mamy jeszcze jesień. Po części artystycznej rozstrzygnięto „misiowy” konkurs i wręczono pamiątkowe dyplomy. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. (red. I. Kałuska)
Jesienny apel
Dzień Pluszowego Misia
W piątek 25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas I-III przyszli do szkoły z misiami. Mały, duży, wytarty, z kokardą czy w kubraczku, razem sześćdziesiąt cztery, wszystkie one zasiadły obok siebie na ławeczkach. Misie to jedna z najpopularniejszych zabawek od XIX wieku. Każdy posiada bądź posiadał ulubionego misia pluszowego. Jest on kojarzony z beztroskim czasem dzieciństwa. Dlatego, jak co roku, wybraliśmy sześć szczególnych misiowatych maskotek, a ich właścicielom wręczyliśmy pamiątkowe dyplomy. ( red. I. Kałuska)
Warsztaty plastyczne
Kolejny raz rodzice i uczniowie klasy 2a i 2b spotkali się na wspólnych warsztatach plastycznych. Tym razem tematem przewodnim było Boże Narodzenie. Każdy miał swój pomysł na to, jak zinterpretować temat. Intensywna praca zaowocowała błyszczącymi bombkami, pięknymi kartkami świątecznymi, choinkami, stroikami i ozdobami. Było gwarno, tłoczno, kreatywnie i bardzo radośnie. Końcowym efektem warsztatów była świąteczna wystawa. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za uczestnictwo i wspólne spędzenie czasu z dziećmi. W dzisiejszym zabieganym i zapracowanym czasie często trudno jest znaleźć chwilę na beztroską zabawę, tym bardziej cieszy nas taka frekwencja! (L. Zielińska, I. Kałuska)
Andrzejkowe wróżby
Zgodnie z andrzejkową tradycją klasa 1a na ostatniej lekcji sprawdzała, co może czekać ją w przyszłości – kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu, jaki zawód jest komuś pisany, czy życie będzie mlekiem i miodem płynące… Wszyscy dobrze się bawili i z przymrużeniem oka traktowali wszystkie wróżby. (red. Marta Twardowska)
CzytaMy
Klasa Va przystąpiła do trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Miedzy nami czytelnikami” organizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Zadanie pierwsze wykonane. Powstał tzw. „żywy” obraz. Aby „odkurzyć” powoli zapominaną książkę „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, której autorką jest nasza patronka Maria Konopnicka, dzieci przedstawiły obraz pt.: „Marysia i gąski”. W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Agnieszce Kolańskiej za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. (red. J. Pietruszewska - Geppert)
Wybrani spośród tysięcy…
W czwartek 17 listopada 2016 r. do naszej szkoły dotarła tajemnicza przesyłka. Była to Eko-kronika, którą zapoczątkowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Jesteśmy jedyną szkołą z naszego województwa, która została zaproszona do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Każda ze szkół, która otrzyma Eko-kronikę, ma za zadanie opisać swoje ekologiczne działania. W przygotowaniu naszej ekologicznej gąsienicy udział wzięły Panie: Monika Wysoczańska, Małgorzata Graczyk, Ludmiła Zielińska, Malwina Augustyniak i Marta Twardowska. Gotowa kronika została wysłana do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej. (red. M. Twardowska)
Sukcesy w konkursie historycznym
5 listopada 2016 r. odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego ph. „Moja szkoła życia – o edukacji podczas zesłania”. Konkurs zorganizował Związek Sybiraków oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Elwira Andrzejewska z klasy III a, wyróżnienia w konkursie otrzymali: Jakub Drzała oraz Krzysztof Dmytrak z klasy V a. (red. P. Graczyk)
Śniadanie Daje Moc
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!8 listopada obchodzimy dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski, dlatego klasa 1a, 2a i 2b również postanowiły przyłączyć się do akcji. Uczniowie przynieśli tylko zdrowe i pełnowartościowe produkty, po czym w kolorowych fartuszkach każdy przygotował sobie pyszne i zdrowe śniadanie. Były smakowite kanapki, a także owocowe desery, zdrowe jogurty i owocowe soki. Po takim śniadaniu wszyscy uśmiechnięci i najedzeni przystąpili do nauki. (red. M. Augustyniak)
Konkurs plastyczny PCK
Jak każdego roku Lubuski Oddział Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze zorganizował konkurs plastyczny propagujący honorowe krwiodawstwo. Nasza szkoła wysłała prace, które wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Andrzejewskiej. Nagrodę otrzymała uczennica z kl. VIb Tamara Osman. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 27.10.2016 w Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie zaprezentowane zostały wszystkie wyróżnione prace. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (red. B. Andrzejewska)
Szkoła lubić się da
Pod takim hasłem 1a w środę rozpoczęła cykliczne, popołudniowe zajęcia w szkole. Dzięki umiejętnościom i chęciom pani Justyny Wujczak (pani z naszej świetlicy) uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach ruchowo – tanecznych. Najpierw była rozgrzewka – oczywiście przy muzyce, a następnie wszyscy uczyliśmy się układu tanecznego „Strzepujemy z siebie kurz”. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Zarówno dzieci jak i dorośli ze śpiewem na ustach i tanecznym krokiem zabiorą się do następnych porządków. Wszyscy już nie mogą się doczekać kolejnego, ciekawego popołudnia w szkole, które przekona każdego, że szkołę lubić się da. (red. M. Augustyniak)
Bezpieczny przejazd
Dnia 19.10.2016r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 2 wzięli udział w programie „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Jest to kampania społeczna, która trwa nieprzerwanie już od 2005 roku. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie zachowań i utrwalenie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W konsekwencji chodzi o ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. Prowadzącym był Pan Mariusz Olejniczak z Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze, który przeprowadził z dziećmi pogadankę oraz przedstawił im prezentację z różnymi materiałami multimedialnymi (zdjęcia, filmy etc.). Gościem była Pani Justyna Sęczkowska – rzecznik prasowy nowosolskiej Policji, która również przypomniała o zasadach bezpiecznego podróżowania. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zeszyt edukacyjny, w którym mogą sprawdzić swoją wiedzę. (red. M. Twardowska)
Ślubowanie
„Dziś ślubujemy do kroniki wpisani będziemy” – pod takim hasłem 07.10.2016r. (upamiętniając patronkę naszej szkoły – Marię Konopnicką) odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Wszystkie dzieci były elegancko ubrane. Piękne wiersze i piosenki wykonywane przez dzieci były uatrakcyjnieniem tego ważnego wydarzenia. Swoją obecnością wspierali nas rodzice, którzy także pomagali dzieciom przygotować się do występów. Pani dyrektor ogromnym Piórem Koszałka Opałka pasowała dzieci na prawowitych uczniów klasy pierwszej. Dumne pierwszaki oficjalnie stały się uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2. (red. Marta Twardowska)
Pasowanie na czytelnika
W czwartek pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. W czasie gdy poznawali naszą bibliotekę, odwiedził ich chochlik biblioteczny. Po odczytaniu wierszowanego regulaminu biblioteki, dokonał pasowania na czytelnika małych gości. Każdy otrzymał zakładkę i mógł wypożyczyć pierwszą książkę w szkolnej bibliotece. Życzymy nowym czytelnikom samych przyjemnych chwil z książką. (red. M. Graczyk)
Nasi biegacze na podium
Mamy pierwsze sukcesy w nowym roku szkolnym. 14 września rozpoczęły się czwartki lekkoatletyczne. W biegu na 600m Marika Kaźmierczak zajęła trzykrotnie I miejsce. W biegu na 1000m zwyciężył dwukrotnie Gracjan Szafran. Nieźle zaprezentowali się również Fabian Sitko (II i III m w biegu na 1000m), Andrzej Jędraszyk (III m w skoku w dal), a także Vanessa Draczyńska (III m w biegu na 600 m). Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy. (red. P.Graczyk)
Dzień Głośnego Czytania
Rok 2016 jest Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji 29 września w Dniu Głośnego Czytania uczennice z Koła Polonistycznego zaprosiły dzieci z klas I-IV do wysłuchania „Bajki” i „Legendy żeglarskiej” H. Sienkiewicza.
KSIĄŻKI SĄ FAJNE I KROPKA!
Nasza szkoła bierze udział w programie, w którym można zdobyć nowe książki dla biblioteki. Na stronie EMPIK-u można obejrzeć naszą pracę konkursową i zagłosować na naszą szkołę. Liczymy na Wasze głosy! Każdy może oddać jeden głos dziennie aż do 6 listopada. Zaglądajcie codziennie i głosujcie! Zachęćcie znajomych do głosowania. Wystarczy wejść na stronę, wyszukać naszą szkołę w wyszukiwarce i zagłosować na Facebook-u.
Drugoklasiści na wycieczce
Jak co roku nasi uczniowie szukają jesieni poza budynkiem szkoły. Tym razem klasa 2a i 2b postanowiły nieco oddalić się od Nowej Soli i podejrzeć trochę pracę strażaka oraz poobserwować życie na wsi. Co ciekawe wszystko to odbyło się z historią w tle.
Pierwsze w planie wycieczki było Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Nie lada gratka dla chłopców! Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o tym, jak wyglądała praca strażaka dawniej- jakiego używano sprzętu, co to jest bekadło i jak powiadamiano o pożarach. Ponadto można było wejść do wozu strażackiego i przymierzyć hełm. Pracownicy muzeum przygotowali nam także materiały, które wykorzystamy na lekcjach w szkole.
Po odwiedzinach w muzealnym sklepiku udaliśmy się do Kluczewa do Pana Krzysztofa. Tam czekał na nas posiłek- słodka niespodzianka i ciepła herbata, a potem odpoczynek w Chatce Puchatka i na placu zabaw. Najciekawszym punktem pobytu było zwiedzanie kuźni i pokaz powstawania podkowy - od pręta do gotowego wyrobu. Dla wszystkich chętnych Pan Krzysztof otworzył drzwi, za którymi przebywały gospodarskie zwierzęta - krowy, koza, świnie. Można było dotknąć, pogłaskać, a ci najodważniejsi mogli nawet wydoić krowę. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni.
red. L. Zielińska, I. Kałuska
Wygraj życie dzięki marzeniom
Nasza szkoła uczestniczyła w spotkaniu z niepełnosprawnymi sportowcami w ramach projektu "Wygraj życie dzięki marzeniom". Były to zajęcia integracyjno- edukacyjne mające na celu nie tylko ukazanie, że niepełnosprawność nie stoi na drodze do uprawiania sportu, ale także mówiące o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Spotkanie miało charakter praktyczny, dzięki czemu uczniowie sami mogli poczuć się jak szermierze.
Najpiękniejszy komentarz, który spontanicznie pojawił się wśród młodej publiczności mówi sam za siebie: "Wielki szacun"! (red. L. Zielińska)
Otwarcie sezonu!
- Sezon na Bocci oficjalnie otwarty! Szkolna drużyna Bocci rozpoczęła sezon na VIII Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Bocci w Drzonkowie. W swojej kategorii zajęliśmy V miejsce, ale to dopiero początek i obiecujemy po wakacjach solidnie trenować i powrócić do czołówki! W drużynie powitaliśmy nowych zawodników- Natalię i Mariolę. Szczególnie im życzymy dużo samozaparcia, by na następnych zawodach mogły reprezentować naszą szkołę.red. L. Zielińska
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - 11 września
W piątek 9 września na długiej przerwie Szkolne Koło PCK zorganizowało pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiktoria Krawczyk i Ula Czapczyńska pokazywały chętnym, jak należy poprawnie wykonywać m. in. sztuczne oddychanie i uciski klatki piersiowej.
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie