• Szkoła do hymnu

• Na zaproszenie nowosolskiego LO wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu" oraz Polonez dla Niepodległej. W obu wzruszających wydarzeniach aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie- tańcząc wspólnie ze starszymi kolegami oraz śpiewając hymn ze wszystkimi zgromadzonymi przed LO. To była piękna lekcja o miłości do ojczyzny i poszanowaniu wolności.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Organizatorami i koordynatorami tego dnia byli nauczyciele matematyki oraz pani bibliotekarka. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, które odbywały się na przerwach. Egzaminatorami byli uczniowie klas siódmych i ósmych. Tworzyli oni specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 oraz dorosłych (rodziców, nauczycieli, administrację i obsługę szkoły). Każda osoba, która odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 - 8 rozwiązywali matematyczne łamigłówki, związane z tabliczką mnożenia.