• Konkursy promujące czytelnictwo

• W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Mimo, że nie zawsze zostają wyróżnieni, warto zauważyć ich przygotowanie i wykonanie zadań konkursowych. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

Ogólnopolski Konkurs Wydawnictwa Mamania na booktrailer – zwiastun filmowy serii książek „Klub opiekunek” i „Strachociny”. Udział wzięli: Julia Kusiak, Asia Bukowska i Aurelia Andrzejewska z kl. III c oraz Lena  Śliwczyńska, Vanessa Kisza i Oliwier Przybylski z III b.

Ogólnopolski konkurs literacki Wydawnictwa Nowa Era „Popisz się talentem”. Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania detektywistycznego. Udział w tym konkursie wzięła Daniela Baranowska z kl. III b.

Ogólnopolski Konkurs promujący Czytanie „CzytaMY”. W kategorii klas I – IV po zapoznaniu się z książką Justyny Bednarek „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” komiks przygotowały uczennice kl. III b: Lena Kęczkowska i Rozalka Banaszyk. Również do tej książki film nakręciły Ania Zeman i Ola Frąckiewicz z III b zajmując III miejsce w konkursie. Natomiast uczniowie II c: Lena Cincio, Nadia Kotowska i Jaś Wszołek zajęli I miejsce.