20 czerwca został rozstrzygnięty konkurs "Odkrywanie historii Nowej Soli z perspektywy rzeki Odry". Był to konkurs literacko – fotograficzny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych, klas pierwszych i drugich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie opowiadania lub opracowania inspirowanego historią i dziedzictwem kulturowym Nowej Soli uwzględniając rolę rzeki Odry w kształtowaniu się tożsamości Nowej Soli lub zgłoszenie trzech fotografii z Odrą w roli głównej.
Miło jest nam ogłosić, że trzy uczennice obecnej klasy VIIb szkoły podstawowej i dwie uczennice gimnazjum, które wzięły udział w tym konkursie zdobyły pierwsze miejsca i wyróżnienia. Aleksandra Cetner i Oliwia Matias zdobyły I miejsce w konkursie literackim w kategorii klas szóstych i klas I i II gimnazjów. Iga Wyłub, Paulina Szwed i Ewelina Kośmidek otrzymały wyróżnienia w swej kategorii za prace literackie. Natomiast w konkursie fotograficznym I miejsce w kategorii klas szóstych zajęła Paulina Szwed.
Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 18 września podczas rejsu statkiem Laguna, na który zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klasy VII b szkoły podstawowej i klasy II c gimnazjum z opiekunami. Należy nadmienić również, że nasza szkoła zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej biorąc pod uwagę ilość wyróżnień i miejsc. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! (red. Katarzyna Boruszewska)
W nagrodę popłynęli w rejs
Moje spotkanie z Muzeum
Klasy IIIa i IIIb odwiedzili Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Uczniowie z tych klas wzięli udział w organizowanym konkursie plastycznym ,,Moje spotkanie z Muzeum” i wykonali piękne prace plastyczne przedstawiając swoje wrażenia po wycieczce. Dwie uczennice zostały nagrodzone: Weronika Szwed z klasy III b i Elwira Andrzejewska z klasy III a.
Książka moim skarbem
Uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w Wojewódzkim Konkursie Plastycznej Twórczości Dziecięcej „Książka – skarb w moim domu", zorganizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. C. Norwida oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, kształtowanie postaw czytelniczych inicjowanie i popularyzowanie utworów literackich dla dzieci i młodzieży oraz indywidualnych zdolności twórczych. Nasza uczennica Amelia Kiljanek z klasy IIa uzyskała wyróżnienie. Życzymy dalszych sukcesów!
Obwód szkoły
Przedstawiamy wykaz ulic w ramach obwodu obowiązującego w roku 2017/18 dla naszej szkoły: Arkadia, Asnyka, Bankowa, Broniewskiego, Chopina, Cicha, Długa, Długosza, Dygasińskiego, F. Nowowiejskiego, G. Bacewicz, Gałczyńskiego, Gen. S. GrotaRoweckiego, Gimnazjalna, H. Góreckiego, Henryka Sienkiewicza, Jagienki, Juranda, K. Szymanowskiego, K. Wierzyńskiego, Kaczkowskiego, Kasprowicza, Kilińskiego, Kmicica, Kochanowskiego, Konopnickiej, Krasińskiego, Kraszewskiego, Krótka, Kruczkowskiego, K. Kurpińskiego, M. Karłowicza, 9 Maja, Muzealna, Lelewela, Lipowa, Narutowicza, Norwida, Orzeszkowej, Pasieczna, Połanieckich, Południowa, Przyszłości, Reymonta, Saperów, Sidorskiej Bolesławy, Skłodowskiej-Curie, Składowa, Skrzetuskiego, Słowackiego, Solskiego, Staffa, Stasia i Nel, Szafera, Topolowa, Towarowa, Waryńskiego, W. Lutosławskiego, Wołodyjowskiego, Wróblewskiego, Wrocławska, Zagłoby, Zamenhofa, Zakątek, Zaułek, Zjednoczenia.
Turniej gier planszowych
Przez cały rok szkolny chętne dzieci spotykały się w ramach Szkolnego Klubu Gier Planszowych na rozgrywkach w bibliotece. Najczęściej grano w „SuperFarmera”, bo ta gra cieszyła się największym powodzeniem. Tuż przed wakacjami dzieci wzięły udział w Szkolnym Turnieju o miano SuperFarmera. W eliminacjach wzięło udział 30 uczniów z klas II – VI. Do finału weszło 8 uczniów, z których wyłoniono zwycięzców. Tytuł Superfarmera zdobyła Zuzia Dudziak z III a, drugie miejsce zajął Maksym Nowaliński z III b, na trzecim miejscu znalazła się Agata Wojnowska z III b. (opiekun Klubu Gier: Małgorzata Graczyk)
Nasza szkoła w korowodzie
W Nowej Soli przeszedł korowód, który rozpoczyna rokrocznie Święto Solan. W tym roku odbył się ph. ,,Baśniowy las”. Uczniowie naszej szkoły w kolorowych strojach trolli z balonikami w rękach i z uśmiechem na twarzy szli ulicami miasta. W korowodzie uczestniczyli uczniowie z klas IIa, IIIa, IIIb, IVa i Va. Wszyscy wspaniale się bawili.
LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,WIOSNA BEZ PŁOMIENI”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego ,,Wiosna bez płomieni” organizowanego przez Nadleśnictwo Nowa Sól. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na szkodliwość wiosennego wypalania nieużytków, a także uświadomienie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego, zdrowia i życia człowieka związanych z negatywnymi zachowaniami. Pięcioro uczniów zostało nagrodzonych: Elwira Andrzejewska zdobyła II miejsce, Jakub Czarnecki uzyskał wyróżnienie w kategorii klas I-III; Mateusz Cincio – III miejsce, Wiktoria Kolańska – wyróżnienie, Weronika Gruchacz – wyróżnienie – w kategorii klas IV – VI.
Życzliwe Słoneczka
Po raz kolejny 20 czerwca uczniowie i wychowawcy klas I-III wybrali najgrzeczniejszych i najmilszych kolegów i koleżanki. W ten sposób rozstrzygnięto całoroczny konkurs o tytuł „Życzliwego Słoneczka”. Pomysł zrodził się 10 lat temu jako promocja tolerancji, przyjaźni i życzliwości w społeczności szkolnej. Pełne hasło konkursu brzmi „Słońce świeci nie tylko dla mnie – słońce świeci dla wszystkich”. Wyróżnieni w tym roku szkolnym TYTUŁEM LAUREATA uczniowie to:
1.Kornelia Wnuk – kl.Ia
2.Alan Grabski – kl.Ia
3.Nikola Urbańska – kl.IIa
4.Jakub Czarnecki – kl.IIa
5.Oskar Kałwiński – kl.IIb
6.Maciej Machowiak – kl.IIb
7.Lena Kubów – kl.IIIa
8.Szymon Kochański – kl.IIIa
9.Sandra Karwalajtys – kl.IIIb
10.Agata Wojnowska – kl.IIIb
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, znaczki z uśmiechniętym słoneczkiem i upominki. Należy dodać, że wygląd znaczka i dyplomu jest co roku ten sam.
Dzień Patrona
W maju obchodzimy Dzień Patrona szkoły. Klasa V b przygotowała Turniej Wiedzy z życia patronki, czyli Marii Konopnickiej. Już po raz drugi przyznane zostały uczniom w różnych kategoriach Marianki:
- za najlepszą frekwencję dla Oliwii Grabary z IV a
- za estetyczny zeszyt dla Oliwii Bartlewskiej z II a
- za pomysłowość dla Pauliny Szwed z VI b
- za życzliwość dla Pawła Myszkowskiego z V b
- dla pracusia – Kasi Szymańska z III b
- dla czytelnika – Asi Ostapowicz z I a
Jak co roku odbył się konkurs ortograficzny dla klas IV-VI „O pióro Koszałak-Opałka”. Tym razem symboliczne pióra trafiły do Weroniki Gruchacz z IV a, Kuby Drzały z V a, Tamary Osman i Dawida Zawali z VI b.
Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Plastycznym
Temat konkursu wydawał nam się interesujący, więc cała klasa 2A podjęła wyzwanie i postanowiła spróbować swoich sił w konkursie ściśle powiązanym z muzyką. Uczniowie najpierw kilka razy słuchali utworu A. Vivaldiego „Wiosna”, a następnie planowali i szkicowali swoje pomysły. Przygotowane prace trafiły do organizatorów konkursu, a po pewnym czasie do nas list gratulacyjny i wyróżnienie dla Nikoli Urbańskiej. Uczennica odebrała nagrodę w Dniu Dziecka, w Filharmonii Zielonogórskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. wych. Iwona Kałuska
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Uczniowie klas drugich pisali test w kategorii Żaczek. Dzieci rozwiązywały zadania za 3, 4 i 5 punktów. Mateusz Groch i Romuald Lewandowski wypadli bardzo dobrze i znaleźli się na liście wyróżnionych. Dołączył do nich uczeń klasy III b Maksym Nowaliński startujący w starszej grupie wiekowej Maluch. Całej trójce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Red. Iwona Kałuska
Lekcja na barce
W maju klasa V a i V b miały nietypową lekcję historii. Odbyła się ona na zacumowanej w nowosolskim porcie zabytkowej barce rzecznej „Irena”. Uczniowie zapoznali się między innymi z historią żeglugi odrzańskiej, pracą żeglarza czy konstrukcją barki. To wszystko dzięki Fundacji Otwartego Muzeum Techniki z Wrocławia. ( red. Piotr Graczyk)
Dwójka biega
Jak co roku włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Trzymaj formę”. W tym roku stawiamy na ruch. Uczniowie, rodzice i nauczyciele po rozgrzewce przeprowadzonej przez liderki klasy VI b udali się na stadion miejski. Tam, każdy we własnym tempie, czy to biegnąc, czy wybierając formę marszobiegu pokonał wyznaczoną trasę. Pogoda dopisała, wszyscy zasłużyli na mały poczęstunek.
Dni Języka Niemieckiego
W maju uczniowie Dwójki poznawać język niemiecki inaczej niż zwykle. Mogli wziąć udział w konkursie piosenki niemieckiej, obejrzeć przedstawienie w języku niemieckim, a także prezentację „Niemcy inaczej”. Przedstawienie teatralne pt.: „Rotkappchen”, czyli „Czerwony Kapturek” zaprezentowali uczniowie klasy III a i III b.
Wyniki konkursu piosenki niemieckiej:
Klasy I Klasy III m. - Adaś Szaj I m. - Roksana Grządzielska – II a
II m. - Kamila Zawali I m. - Jagoda Cych – II a
III m. -Bartek Bączek III m. - Ania Kiszewska – II a
Klasy III
I m. - Paulina Adamczyk – III b
II m. - Kasia Szymańska – III b
- i Zuzia Dudziak – III a
III m.- Mateusz Zawora – III a
Spotkanie autorskie
2 czerwca skorzystaliśmy z zaproszenia pracowników Biblusia i wybraliśmy się na spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim - autorem przygodowych książek dla dzieci. Niektóre z nich dostępne są w naszej szkolnej bibliotece, ale o niektórych opowiedział nam dopiero sam autor. Pan Łukasz jest tak samo fascynujący, jak przygody, które opisuje. Sceneria Biblusia zmieniała się tak szybko, jak szybko o przygodach swoich bohaterów opowiadał autor. Przez chwilę niektórzy z nas mogli poczuć się nawet bohaterami książek! Spotkanie przebiegało w przygodowej atmosferze, wzbogacone było nie tylko rekwizytami pisarza, ale także naszymi. Po tych arcyciekawych opowieściach można było zakupić książki, np. „Afryka Kazik” czy „Dziadek i niedźwiadek” oraz zdobyć autograf. Polecamy książki Łukasza na zbliżające się wakacje. L. Zielińska
Warsztaty bębniarskie
Matematyka królową nauk? Wydawałoby się, że tak, ale klasa 2 b na chwilę zmieniła ten tok myślenia. Na zaproszenie wychowawczyni pojawił się w naszej klasie instruktor gry na bębnach afrykańskich i wprowadził nas w tajniki takiego tworzenia muzyki. Cała sala została zapełniona różnego rodzaju bębnami, poznaliśmy ich historię, nazwy oraz sposób wykonania. Sprawdziliśmy, jakie dźwięki się z nich wydobywają, a potem nastąpiła część główna, czyli przyspieszony kurs nauki gry. Było głośno, intensywnie, ale bardzo twórczo. Każdy indywidualnie odgrywał swój rytm, by na koniec stworzyć bębniarską orkiestrę dyrygowaną przez instruktora. Dziękujemy za taką wyjątkową lekcję muzyki.L. Zielińska
Piknik ekologiczny
W dniu 1 czerwca 2017r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w „PIKNIKU EKOLOGICZNYM” organizowanym na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Wojska Polskiego. Podczas pikniku dzieci poznawały procesy technologiczne zachodzące w stacji, zwiedzały obiekt realizując ścieżkę ekologiczną pn.: „Skąd się bierze woda w kranie ?”, bawiły się także przy muzyce na świeżym powietrzu. Najbardziej oczekiwanym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na maskotkę – eko-zwierzaka żyjącego w środowisku wodnym, wykonaną z odpadów i materiałów nadających się do recyklingu. Uczennica klasy III a – Elwirka Andrzejewska otrzymała pierwszą nagrodę – nowoczesny smartfon. Praca uczennicy klasy III b – Kasi Szymańskiej została wyróżniona.
Poznaliśmy historię książki
W ramach tygodnia świętowania bibliotek uczniowie klasy 2A wybrali się do Biblusia. Panie przygotowały zajęcia edukacyjne pt.„Czytaj książki z biblioteki, wiedzę będziesz miał na wieki”. Dzieci poznały historię książki wędrując od epoki książki rękopiśmiennej przez drukowaną do epoki książki elektronicznej. Oglądnęły książkowe ciekawostki przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Oczywiście najwięcej zachwytu wśród uczniów wzbudziła najdroższa książka na świecie pt. „Ptaki Ameryki”. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do kawiarenki internetowej, gdzie mogli poznać zasady korzystania z księgozbioru i zalogować się na swoje biblioteczne konto. red. Iwona Kałuska
Po pierwsze dziecko
To drugi w tym roku szkolnym projekt UNICEF realizowany w naszej szkole. W ramach projektu „Po pierwsze dziecko” przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne dla dzieci na temat sytuacji uchodźców we współczesnym świecie. Szczególną uwagę zwrócono na sytuację najsłabszych, czyli dzieci. Uczniowie klasy 1A obejrzeli film przygotowany przez UNICEF oraz zapoznali się z Ambasadorami Dobrej Woli. Wśród zdjęć rozpoznali m.in. Roberta Lewandowskiego, Majkę Jeżowską czy pochodzącą z Nowej Soli Magdalenę Różdżkę. Główne cele projektu to edukacja dzieci i młodzieży na temat problemów współczesnego świata, przekazanie uczniom wiedzy na temat sytuacji uchodźców, w tym przede wszystkim dzieci, uwrażliwienie młodego pokolenia na krzywdę innych oraz kształtowanie postawy zaangażowania społecznego. Dzieci z uwagą i przejęciem uczestniczyły w zajęciach. (red. M. Twardowska)
Kochanym Rodzicom
W środę 7 czerwca wklasie 1A obchodziliśmy „Dzień Mamy iTaty”. Z tej okazji uczniowie przygotowali wierszyki, piosenki oraz drobne upominki dla swoich rodziców. Dzieci stanęły na wysokości zadania – elegancko się ubrały, a także pięknie się zaprezentowały. Rodzice ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy. (red. M. Twardowska)
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie