• Życzenia wielkanocne

          • Szanowni Państwo,
            Nauczyciele, Rodzice,
            Drodzy Uczniowie

                  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam pięknych chwil w gronie rodzinnym, refleksji nad Bożym Grobem oraz wiary i nadziei w odradzające się wiosną życie. 

            Dyrektor M.Czerniawska
            Wicedyrektor P.Graczyk 

          • Nie do pary

          • O potrzebie zaznaczenia wyjątkowości Zespołu Downa zaczęto mówić w 2005 roku, a od 2012 patronat nad obchodami tego dnia sprawuje ONZ.
            Zespół Downa to nie tylko dodatkowy chromosom. To także dodatkowa dawka szczerości, uśmiechu, to pokłady radości, to potrzeba przytulania, potrzeba bycia potrzebnym.

          • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III

          • W marcu w naszej szkole odbył się Szkolny
            Konkurs Ortograficzny dla klas II i III.
            W konkursie wzięło udział po troje reprezentantów z każdej klasy. Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad ortograficznych.
            W tym roku tytuł mistrza ortografii otrzymali:
            Wojciech Stajniak – kl. 2a
            Lena Kęczkowska – kl. 2b
            Zuzanna Sadowska – kl. 2c
            Dawid Dusiński – kl. 3a
            Gracjan Latarowski – kl. 3b
            Sebastian Nowotnik – kl. 3c
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
            (Zdjęcia zwycięzców do obejrzenia w Galerii)

          • Kolejne prace w ramach NPRC

          • Kolejne prace wykonane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie II c po zapoznaniu się z książką T. Szweda " Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce" przygotowali zakładki do książek.Uczniowie III c wykonali zakładki do książek na podstawie książki J.L. Horsta "Biuro detektywistyczne nr 2. Operacja Burzowa Chmura". Więcej prac do obejrzenia w "Galerii"

          • Konkurs szopek rozstrzygnięty

          • Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Wszystkie szopki były piękne, no ale cóż, wybrano i nagrodzono klika z nich. Pragniemy podziękować wszystkim zespołom rodzinnym za pracę i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że ta międzypokoleniowa wspólna praca przyniesie dobre owoce w przyszłości.
            A oto laureaci:
            I miejsce 39 pkt. Grelak Maja
            II miejsce 29 pkt Bugajska Aleksandra
            III miejsce 23 punkty: Łakoma Martyna,  Kotowska Nadia, Bajsztok Kamila, Wszołek Jan
            Pozostałe prace otrzymują wyróżnienie. Gratulujemy.

          • Bożonarodzeniowe szopki

          • W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Mimo pandemii dzieci i rodzice zaangażowali się w prace konkursowe i do szkoły wpłynęło 17 prac wykonanych wspólnie przez dzieci z klasy 1c i ich rodziców. Szopki wykonane wspólnie przez rodziny zadziwiają pomysłowością i starannością wykonania. Prace uczniów zostały wystawione w holu szkoły. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia oceniając przepiękne szopki.(Wszystkie prace do obejrzenia w Galerii)

          • Promujemy czytelnictwo

          • Prezentujemy kolejne prace wykonane w ramach  projektów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klasy Ia , II b i III b zapoznali się z następującymi książkami: „Pierwszaki z kosmosu” R. Witek, „Niezłe ziółko” B. Kosmowska, „Vladek, najmilszy wampirek na świecie” A. Wilson oraz „Bezu-bezu i spółka” G. Kadepke. (Więcej prac do obejrzenia w Galerii)

          • Nasi artyści

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w naszym mieście. Hasłem tegorocznej edycji  było: ,,Van Gogh – nasz przewodnik  w kontakcie z naturą” . Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu krajobrazu inspirując się jego twórczością. Artyści wykonali piękne i wymagające czasu prace wyklejone plasteliną.
            I MIEJSCE:  Julia Kusiak kl. IIc
            II MIEJSCE: Franek Chomicz kl. IVa, Z. Wietecka kl.IIIa, Z. Stajniak kl. IVa, M. Kęczkowski kl. IVa, 
            E. Andrzejewska kl. VIIa, K. Sosnowska kl. VIIa
            III MIEJSCE: A. Osadzińska  kl. IVa, M. Leśniarek kl. IVa
            IV MIEJSCE: M. Nowicka kl.IIIa, J. Bucholska kl. Ia, L. Siekierkowska kl.IIIa
            V MIEJSCE: J. Józwa kl. IVa, G. Wozowczyk kl. IVa

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Najwyższy czas na podsumowanie projektów czytelniczych zrealizowanych w naszej szkole w związku z udziałem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Pomimo nieobecności uczniów w szkole w listopadzie i grudniu udało się on-line zapoznać dzieci z niektórymi nowościami książkowymi. Większość uczniów wzięła aktywny udział w proponowanych działaniach, których efekty zostały uwiecznione na zdjęciach. Oto skarpetkowe duszki w wykonaniu uczniów klasy I c. Dzieci zapoznały się z książką Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

          • Konsultacje dla rodziców

          • Już dziś informujemy, że z Nowym Rokiem rozpoczynamy konsultacje dla rodziców, dzieci i młodzieży w zakresie nadużywania mediów społecznościowych i urządzeń cyfrowych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z pomocy specjalisty w zakresie nadużywania nowych technologii. W ramach konsultacji osoba uzyska rzetelne informacje, otrzyma diagnozę problemu i ewentualnie zostanie pokierowana w celu podjęcia dalszej pracy terapeutycznej.
            Konsultacje rozpoczynają się 13 stycznia 2021r. i będą odbywać się w każdą środę w godzinach 16.30 - 18.30 w punkcie konsultacyjnym przy ul. Jaracza 1 w Nowej Soli.
            Na konsultacje można się umówić pod nr tel. 68/ 49 03 90 od poniedziałku do piątku po godz. 16.00.
            Konsultacje oczywiście są bezpłatne!

        • Razem na Święta
          • Razem na Święta

          • Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
            Szkolne Koło Wolontariatu (opiekun i koordynator akcji pani Sylwia Mańczak) oraz Samorząd Uczniowski (opiekun pani Katarzyna Boruszewska) dziękują Wam za włączenie się do akcji "Świąteczny upominek" będącej częścią ogólnopolskiej akcji MEN "Razem na święta".
            Dzięki Waszej życzliwości i ofiarności zebraliśmy mnóstwo pięknych kartek z życzeniami oraz słodyczy, które zostały przekazane osobom samotnym, będącym w trudnej sytuacji życiowej.
            Cieszymy się niezmiernie, że zawsze możemy liczyć na waszą pomoc.
            Korzystając z okazji, składamy Wam najserdeczniejsze świąteczne życzenia: zdrowia, radości w sercu oraz cudownych prezentów

        • Świąteczne życzenia
          • Świąteczne życzenia

          • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, by pierwsza gwiazdka przyniosła wszystkich radość i pokój. By odsunęła troski codzienności na bok, a do wigilijnego stołu zaprosiła najbliższe, kochane osoby.
            W nadchodzącym Nowym Roku życzymy nadziei i wiary, że to, co doświadczyło nas w tym roku, w przyszłym zaprocentuje siłą i nowym, cennym doświadczeniem. Korzystając z okazji dziękujemy także za kolejny rok współpracy na niwie edukacji, której efekty widzimy codziennie patrząc na każdy chociaż najmniejszy sukces naszych dzieci.
            Z poważaniem
            Dyrektor Marta Czerniawska, Wicedyrektor Piotr Graczyk

        • Z książką ci do twarzy
          • Z książką ci do twarzy

          • Zachęcamy do super zabawy. Jeżeli lubisz robić zdjęcia, chwyć za książkę i weź udział w szkolnym konkursie. Zapraszamy uczniów klas IV-VIII. Motywem konkursu jest książka i czytelnik. Oto przykłady zdjęć wykonanych techniką SLEEVEFACE, czyli fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub umieszczenie książki w odpowiednie do jej okładki otoczenie. Na zdjęcia czekamy do 6 grudnia. Dla zainteresowanych szczegóły w Librusie.

          • Mediacje rodzinne

          • Nie każdy spór musi kończyć się w sądzie …

            Mediacja to jedna z alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Może zostać podjęta w każdej fazie sporu - przed sprawa w sądzie i w jej trakcie. Dzięki niej, możliwe jest zawarcie porozumienia, które uwzględnia interesy wszystkich skonfliktowanych stron.

            W mediacji nie ma przegranych ‼️ Warto pamiętać, że trwanie w sporze jest niszczące dla wszystkich⚡️

            Na drodze mediacji możesz rozwiązać swój problem, oszczędzając czas i pieniądze. Ponadto, masz wpływ na to, jaki będzie rezultat. Negocjujesz bowiem z udziałem bezstronnego mediatora, który pozwala osiągnąć porozumienie kończące konflikt. Mediacja to nic bowiem innego, jak rozmowa zwaśnionych osób, w której bierze udział w pełni bezstronna osoba trzecia (mediator), czyniąca starania, by zbliżyć stanowiska stron i wypracować miedzy nimi satysfakcjonujące je porozumienie, poszukując wraz z nimi dostępnych rozwiązań. Wśród zalet mediacji można wymienić:

            👉 szybkość (znacznie większa niż w przypadku trwającego latami postępowania sądowego),

            👉 poufność,

            👉 dobrowolność (zawsze można odstąpić)

            👉 poczucie bezpieczeństwa, nie jest konieczny bezpośredni kontakt między stronami,

            👉 dostępność (dopóki nie zapadnie wyrok można wejść na drogę mediacji).

            Mediacje rodzinne oraz porady prawne pod hasłem "Od konfliktu do dialogu" są prowadzone w Naszym punkcie konsultacyjnym przy ul. Jaracza 1 w Nowej Soli. Dużym atutem mediacji rodzinnych w Naszym Punkcie jest to, że są one bezpłatne dla osób korzystających z naszych usług.

            Jeśli uważasz, że MEDIACJE są odpowiednia formą dla rozwiązania Twojego konfliktu - zadzwoń, zapytaj - umów się na spotkanie to nic nie kosztuje.

            🏠 punkt konsultacyjny ul. Jaracza 1 w Nowej Soli

            ⏰ środa w godzinach 14.00 - 17.00

            ☎️ 68/ 459 03 90

          • Nowosolska Linia Wsparcia

          • W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju, Urząd Miejski w Nowej Soli postanowił uruchomić w naszym mieście Linię Wsparcia dla osób przebywających w izolacji a także osób potrzebujących wsparcia psychologicznego.
            Pod nr telefonu
            68/ 459 03 90 pomocy udzielają konsultanci – specjaliści w zakresie:
            - pomocy osobom w kryzysie emocjonalnym,
            - pomocy rodzinnej i socjalnej,
            - pomocy psychologicznej,
            - wsparcia emocjonalnego.
            Na linię wsparcia można dzwonić:
            Poniedziałek w godzinach 16.00 – 19.00
            Wtorek w godzinach 15.00 -19.00
            Środa w godzinach 16.00 – 19.00
            Czwartek w godzinach 16.00 – 18.00
            Piątek w godzinach 16.00 – 19.00
            Po pomoc i wsparcie psychologiczne może zgłosić się każdy: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Pamiętajmy, że zdrowie najważniejsze, również to psychiczne.

          • Sala Doświadczania Świata

          • W mediach ukazało się późnym popołudniem. My dzielimy się tym późnym wieczorem:) Wy obejrzycie sobie wczesnym porankiem! A o czym mowa? O naszej Sali Doświadczania Świata, która wzbudziła zainteresowanie mediów i postanowiono pokazać ją szerszemu gronu. Jest się czym chwalić, więc zapraszamy do obejrzenia materiału. Nasza Sala Doświadczania Świata została już udostępniona uczniom. To nowe i nowoczesne miejsce powstało dzięki Fundacja ORLEN a znaczący udział w organizacji Sali miał pan Dawid Latosi, który wziął na swoje barki koordynację działań związanych z pozyskaniem funduszy. To dzięki niemu szkoła uzyskała finansowe wsparcie, które umożliwiło organizację miejsca terapii i rewalidacji. Bardzo dziękujemy!

          • Pokoje matematycznych zagadek

          • W październiku rozpoczął się całoroczny szkolny projekt matematyczny dla klas 1-3 pt. "Pokoje matematycznych zagadek". Jesteśmy już po pierwszej jego części, którą zorganizowała pani Asia Kohnka wraz z klasą 2c. Po sprawdzeniu zadań konkursowych wychowawcy wyłonili laureatów i są nimi:
            kl.1a- Lena Repuła
            kl.1c- Jagoda Czyżak
            kl.2b- Lena Kęczkowska
            kl.2c- Nataniel Kiziok
            kl.3a- Łucja Cichy
            kl.3b- Michalina Sendłak
            kl.3c- Hanna Korotyszewska

            Gratulujemy zwycięzcom, którzy w październiku zdobyli tytuł Mistrza Zagadek Matematycznych. Dyplomy i osobiste gratulacje przekażemy po powrocie do szkoły. Teraz zapraszamy do udziału w części 2:)

          • Nowe książki w bibliotece

          • Pod koniec 2019r. nasza szkoła złożyła wniosek do Wojewody Lubuskiego o dofinasowanie zakupu książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Po konsultacjach z uczniami, rodzicami, nauczycielami, a także z Miejską Biblioteką Publiczną przygotowano zamówienie. Dokonaliśmy zakupu nowości czytelniczych i książek polecanych przez czytelników na kwotę 15.000 zł. W tej kwocie udało się zakupić 874 książki. Właśnie przyjechały i zostały wypakowane, a po wpisaniu na stan biblioteki będą czekały na Was, drodzy mali i duzi czytelnicy.

        • Szkoła do hymnu
          • Szkoła do hymnu

          • Trudno jest nam mówić, że przyzwyczailiśmy się do sytuacji, która swoim zasięgiem objęła świat, ale na pewno nauczyliśmy się w niej funkcjonować i szukać rozwiązań, które pozwalają nam być razem chociaż w rzeczywistości jesteśmy osobno. Wszyscy przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do hymnu"- w szkole, w domach, podczas lekcji online. Biało czerwone akcenty oraz wspólne odśpiewanie hymnu było dzisiaj elementem przewodnim naszych lekcji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

        • Przerwa na czytanie
          • Przerwa na czytanie

          • 30 października uczniowie klas I-III wzięli po raz kolejny udział w akcji promującej czytelnictwo ph.: „Przerwa na czytanie”. W tym roku była to I Międzynarodowa edycja tej akcji. Nasza szkoła włączyła się do wspólnego czytania, bo uważamy że czytanie jest fajne i ciekawe, a sięgnąć po książkę można w każdej sytuacji i wszędzie.