Prezentujemy kolejne prace wykonane w ramach projektów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klasy Ia , II b i III b zapoznali się z następującymi książkami: „Pierwszaki z kosmosu” R. Witek, „Niezłe ziółko” B. Kosmowska, „Vladek, najmilszy wampirek na świecie” A. Wilson oraz „Bezu-bezu i spółka” G. Kadepke. (Więcej prac do obejrzenia w Galerii)
Promujemy czytelnictwo
Nasi artyści
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w naszym mieście. Hasłem tegorocznej edycji było: ,,Van Gogh – nasz przewodnik w kontakcie z naturą” . Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu krajobrazu inspirując się jego twórczością. Artyści wykonali piękne i wymagające czasu prace wyklejone plasteliną.
I MIEJSCE: Julia Kusiak kl. IIc
II MIEJSCE: Franek Chomicz kl. IVa, Z. Wietecka kl.IIIa, Z. Stajniak kl. IVa, M. Kęczkowski kl. IVa,
E. Andrzejewska kl. VIIa, K. Sosnowska kl. VIIa
III MIEJSCE: A. Osadzińska kl. IVa, M. Leśniarek kl. IVa
IV MIEJSCE: M. Nowicka kl.IIIa, J. Bucholska kl. Ia, L. Siekierkowska kl.IIIa
V MIEJSCE: J. Józwa kl. IVa, G. Wozowczyk kl. IVa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Najwyższy czas na podsumowanie projektów czytelniczych zrealizowanych w naszej szkole w związku z udziałem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Pomimo nieobecności uczniów w szkole w listopadzie i grudniu udało się on-line zapoznać dzieci z niektórymi nowościami książkowymi. Większość uczniów wzięła aktywny udział w proponowanych działaniach, których efekty zostały uwiecznione na zdjęciach. Oto skarpetkowe duszki w wykonaniu uczniów klasy I c. Dzieci zapoznały się z książką Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.
Konsultacje dla rodziców
Już dziś informujemy, że z Nowym Rokiem rozpoczynamy konsultacje dla rodziców, dzieci i młodzieży w zakresie nadużywania mediów społecznościowych i urządzeń cyfrowych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z pomocy specjalisty w zakresie nadużywania nowych technologii. W ramach konsultacji osoba uzyska rzetelne informacje, otrzyma diagnozę problemu i ewentualnie zostanie pokierowana w celu podjęcia dalszej pracy terapeutycznej.
Konsultacje rozpoczynają się 13 stycznia 2021r. i będą odbywać się w każdą środę w godzinach 16.30 - 18.30 w punkcie konsultacyjnym przy ul. Jaracza 1 w Nowej Soli.
Na konsultacje można się umówić pod nr tel. 68/ 49 03 90 od poniedziałku do piątku po godz. 16.00.
Konsultacje oczywiście są bezpłatne!
Razem na Święta
Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
Szkolne Koło Wolontariatu (opiekun i koordynator akcji pani Sylwia Mańczak) oraz Samorząd Uczniowski (opiekun pani Katarzyna Boruszewska) dziękują Wam za włączenie się do akcji "Świąteczny upominek" będącej częścią ogólnopolskiej akcji MEN "Razem na święta".
Dzięki Waszej życzliwości i ofiarności zebraliśmy mnóstwo pięknych kartek z życzeniami oraz słodyczy, które zostały przekazane osobom samotnym, będącym w trudnej sytuacji życiowej.
Cieszymy się niezmiernie, że zawsze możemy liczyć na waszą pomoc.
Korzystając z okazji, składamy Wam najserdeczniejsze świąteczne życzenia: zdrowia, radości w sercu oraz cudownych prezentów
Świąteczne życzenia
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, by pierwsza gwiazdka przyniosła wszystkich radość i pokój. By odsunęła troski codzienności na bok, a do wigilijnego stołu zaprosiła najbliższe, kochane osoby.
W nadchodzącym Nowym Roku życzymy nadziei i wiary, że to, co doświadczyło nas w tym roku, w przyszłym zaprocentuje siłą i nowym, cennym doświadczeniem. Korzystając z okazji dziękujemy także za kolejny rok współpracy na niwie edukacji, której efekty widzimy codziennie patrząc na każdy chociaż najmniejszy sukces naszych dzieci.
Z poważaniem
Dyrektor Marta Czerniawska, Wicedyrektor Piotr Graczyk
Z książką ci do twarzy
Zachęcamy do super zabawy. Jeżeli lubisz robić zdjęcia, chwyć za książkę i weź udział w szkolnym konkursie. Zapraszamy uczniów klas IV-VIII. Motywem konkursu jest książka i czytelnik. Oto przykłady zdjęć wykonanych techniką SLEEVEFACE, czyli fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub umieszczenie książki w odpowiednie do jej okładki otoczenie. Na zdjęcia czekamy do 6 grudnia. Dla zainteresowanych szczegóły w Librusie.
Mediacje rodzinne
Nie każdy spór musi kończyć się w sądzie …
Mediacja to jedna z alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Może zostać podjęta w każdej fazie sporu - przed sprawa w sądzie i w jej trakcie. Dzięki niej, możliwe jest zawarcie porozumienia, które uwzględnia interesy wszystkich skonfliktowanych stron.
W mediacji nie ma przegranych ‼️ Warto pamiętać, że trwanie w sporze jest niszczące dla wszystkich⚡️
Na drodze mediacji możesz rozwiązać swój problem, oszczędzając czas i pieniądze. Ponadto, masz wpływ na to, jaki będzie rezultat. Negocjujesz bowiem z udziałem bezstronnego mediatora, który pozwala osiągnąć porozumienie kończące konflikt. Mediacja to nic bowiem innego, jak rozmowa zwaśnionych osób, w której bierze udział w pełni bezstronna osoba trzecia (mediator), czyniąca starania, by zbliżyć stanowiska stron i wypracować miedzy nimi satysfakcjonujące je porozumienie, poszukując wraz z nimi dostępnych rozwiązań. Wśród zalet mediacji można wymienić:
👉 szybkość (znacznie większa niż w przypadku trwającego latami postępowania sądowego),
👉 poufność,
👉 dobrowolność (zawsze można odstąpić)
👉 poczucie bezpieczeństwa, nie jest konieczny bezpośredni kontakt między stronami,
👉 dostępność (dopóki nie zapadnie wyrok można wejść na drogę mediacji).
Mediacje rodzinne oraz porady prawne pod hasłem "Od konfliktu do dialogu" są prowadzone w Naszym punkcie konsultacyjnym przy ul. Jaracza 1 w Nowej Soli. Dużym atutem mediacji rodzinnych w Naszym Punkcie jest to, że są one bezpłatne dla osób korzystających z naszych usług.
Jeśli uważasz, że MEDIACJE są odpowiednia formą dla rozwiązania Twojego konfliktu - zadzwoń, zapytaj - umów się na spotkanie to nic nie kosztuje.
🏠 punkt konsultacyjny ul. Jaracza 1 w Nowej Soli
⏰ środa w godzinach 14.00 - 17.00
☎️ 68/ 459 03 90
Nowosolska Linia Wsparcia
W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju, Urząd Miejski w Nowej Soli postanowił uruchomić w naszym mieście Linię Wsparcia dla osób przebywających w izolacji a także osób potrzebujących wsparcia psychologicznego.
Pod nr telefonu 68/ 459 03 90 pomocy udzielają konsultanci – specjaliści w zakresie:
- pomocy osobom w kryzysie emocjonalnym,
- pomocy rodzinnej i socjalnej,
- pomocy psychologicznej,
- wsparcia emocjonalnego.
Na linię wsparcia można dzwonić:
Poniedziałek w godzinach 16.00 – 19.00
Wtorek w godzinach 15.00 -19.00
Środa w godzinach 16.00 – 19.00
Czwartek w godzinach 16.00 – 18.00
Piątek w godzinach 16.00 – 19.00
Po pomoc i wsparcie psychologiczne może zgłosić się każdy: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Pamiętajmy, że zdrowie najważniejsze, również to psychiczne.
Sala Doświadczania Świata
W mediach ukazało się późnym popołudniem. My dzielimy się tym późnym wieczorem:) Wy obejrzycie sobie wczesnym porankiem! A o czym mowa? O naszej Sali Doświadczania Świata, która wzbudziła zainteresowanie mediów i postanowiono pokazać ją szerszemu gronu. Jest się czym chwalić, więc zapraszamy do obejrzenia materiału. Nasza Sala Doświadczania Świata została już udostępniona uczniom. To nowe i nowoczesne miejsce powstało dzięki Fundacja ORLEN a znaczący udział w organizacji Sali miał pan Dawid Latosi, który wziął na swoje barki koordynację działań związanych z pozyskaniem funduszy. To dzięki niemu szkoła uzyskała finansowe wsparcie, które umożliwiło organizację miejsca terapii i rewalidacji. Bardzo dziękujemy!
Pokoje matematycznych zagadek
W październiku rozpoczął się całoroczny szkolny projekt matematyczny dla klas 1-3 pt. "Pokoje matematycznych zagadek". Jesteśmy już po pierwszej jego części, którą zorganizowała pani Asia Kohnka wraz z klasą 2c. Po sprawdzeniu zadań konkursowych wychowawcy wyłonili laureatów i są nimi:
kl.1a- Lena Repuła
kl.1c- Jagoda Czyżak
kl.2b- Lena Kęczkowska
kl.2c- Nataniel Kiziok
kl.3a- Łucja Cichy
kl.3b- Michalina Sendłak
kl.3c- Hanna KorotyszewskaGratulujemy zwycięzcom, którzy w październiku zdobyli tytuł Mistrza Zagadek Matematycznych. Dyplomy i osobiste gratulacje przekażemy po powrocie do szkoły. Teraz zapraszamy do udziału w części 2:)
Nowe książki w bibliotece
Pod koniec 2019r. nasza szkoła złożyła wniosek do Wojewody Lubuskiego o dofinasowanie zakupu książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Po konsultacjach z uczniami, rodzicami, nauczycielami, a także z Miejską Biblioteką Publiczną przygotowano zamówienie. Dokonaliśmy zakupu nowości czytelniczych i książek polecanych przez czytelników na kwotę 15.000 zł. W tej kwocie udało się zakupić 874 książki. Właśnie przyjechały i zostały wypakowane, a po wpisaniu na stan biblioteki będą czekały na Was, drodzy mali i duzi czytelnicy.
Szkoła do hymnu
Trudno jest nam mówić, że przyzwyczailiśmy się do sytuacji, która swoim zasięgiem objęła świat, ale na pewno nauczyliśmy się w niej funkcjonować i szukać rozwiązań, które pozwalają nam być razem chociaż w rzeczywistości jesteśmy osobno. Wszyscy przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do hymnu"- w szkole, w domach, podczas lekcji online. Biało czerwone akcenty oraz wspólne odśpiewanie hymnu było dzisiaj elementem przewodnim naszych lekcji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Przerwa na czytanie
30 października uczniowie klas I-III wzięli po raz kolejny udział w akcji promującej czytelnictwo ph.: „Przerwa na czytanie”. W tym roku była to I Międzynarodowa edycja tej akcji. Nasza szkoła włączyła się do wspólnego czytania, bo uważamy że czytanie jest fajne i ciekawe, a sięgnąć po książkę można w każdej sytuacji i wszędzie.
BohaterON - włącz historię
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.I my ponownie wzięliśmy udział w tym wydarzeniu. Nie przeszkodziła nam pandemia ani zdalna edukacja wymagająca pozostania w domu, stanęliśmy na wysokości zadania, zmieniliśmy czasem formę życzeń i kartek dla Powstańców Warszawskich, na elektroniczne i edytowalne wersje.Zobaczcie sami co dotrze do Bohaterów.
Kartki dla powstańców wykonane przez uczniów
Międzynarodowy Dzień Pisarza
Przypada na 3 marca, to oczywistym jest, że literaturę możemy celebrować częściej. Dlatego uczniowie klasy 3A zorganizowali takie dni już w październiku. Dzieci prezentowały na forum klasy książki swoich ulubionych pisarzy oraz przygotowane prezentacje przybliżające autorów tych książek. Ponadto uczniowie podjęli wyzwanie i każdy wyrecytował wybraną przez siebie bajkę z morałem. Być może za kilka lat okaże się, że te właśnie zajęcia były tak ważne, pobudziły dziecięcą wyobraźnię i mamy kolejnego nowosolskiego pisarza:).
Prezentacja ulubionych pisarzy uczniów klasy III a
Dni Języków Obcych
W dniach 19-21 października odbywały się w naszej szkole Dni Języków Obcych. Wielu uczniów chętnie zaangażowało się w różne zadania. Dzięki najmłodszym z nich zrobiło się w naszej szkole naprawdę kolorowo. Klasy I -III miały bowiem za zadanie przebrać się w barwy narodowe wylosowanych krajów. Klasy IV-VI mogły wykazać się plastycznie wykonując plakaty na temat tego, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Starsi uczniowie z klas VII - VIII wykonali pracę przedstawiające mapy.
Klasy biorące udział w Dniach Języków Obcych
Nie tylko Harry Potter zna się na magii!
Okazuje się bowiem, że klasa 3b także zajęła się czarowaniem i to w niezwykłym miejscu jakim jest nasz nowosolski Bibluś- zawsze otwarty i przyjazny oddział biblioteki dla dzieci. Przygotowana przez pracowników lekcja zachęciła młodych czytelników do sięgnięcia po literaturę naukową;) Dziękujemy za kolejne ciekawe spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy!
Klasa III b w Biblusiu
Code Week- zaczynamy!
Pierwszy certyfikat już mamy!Uczniowie naszej szkoły rozwijając swoje kompetencje i umiejętności myślenia komputerowego przyczynili się do sukcesu EU COODE WEEK 2020 poprzez aktywny udział w wydarzeniu z zakresu kodowania.Wykonaliśmy pierwsze zadania czego dowodem jest otrzymany certyfikat:)
Zdobyty certyfikat
Święto Pierwszaków
Wczorajszy dzień był wyjątkowy dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek. Zostali oni oficjalnie i uroczyście przyjęci do naszej szkolnej społeczności. Pasowanie na ucznia klasy pierwszej odbyło się w wyjątkowy sposób, bo bez udziału rodziców, ale jak zawsze z pełną powagą dla tego święta. Cieszymy się drodzy uczniowie i rodzice, że pomimo obostrzeń, które narzuciła na nas epidemia stawiliście w komplecie. Dziękujemy wychowawcom za piękne przygotowanie uroczystości, opiekunowi zespołu artystycznego i opiekunowi sztandaru za oprawę uroczystości. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów szytych na ich miarę, zdobywania nowych przyjaźni, a wychowawcom poczucia dumy ze swoich wychowanków.
Pamiętkowe zdjęcia klas z wychowawcą i wicedyrektorem
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie