To pierwsza Noc Bibliotek, którą zorganizowaliśmy w naszej szkole. Wieczorne spotkanie adresowane do chętnych trzecioklasistów było pełne atrakcji m.in.: seans filmowy, poszukiwanie skarbów w bibliotece, gry planszowe, kalambury, nocne zwiedzanie zakamarków w całej szkole... Mamy nadzieję, że dzieci bawiły się dobrze. Z naszej strony, udziałem w tej akcji chcieliśmy również podpisać się pod hasłem tegorocznej NOCY BIBLIOTEK. Zapraszamy na stronę internetową szkoły; tam w galerii zdjęć można obejrzeć więcej zdjęć z Nocy Bibliotek.
NOC BIBLIOTEK 2021 - ogólnopolska akcja ph.: "Czytanie wzmacnia"
ŻYWA LEKCJA HISTORII
Klasy siódme i ósme w czwartek wybrały się do MRU, gdzie poznały zakamarki obiektu i jego obecnych mieszkańców - nocki, gacki, mroczki i karliki. Podczas spaceru bunkrami 30 metrów pod ziemią każdy mógł zobaczyć całe niemal miasto i nietoperze przylatujące na zimę. Na zakończenie zapłonęło ognisko, a na nim upiekły się smakowite kiełbaski.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, które odbywały się na przerwach. Egzaminatorami byli uczniowie najstarszych klas. Tworzyli oni specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 oraz dorosłych (rodziców, nauczycieli, administrację i obsługę szkoły). Każda osoba, która odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 - 8 rozwiązywali matematyczne łamigłówki, związane z tabliczką mnożenia.
Dzień Głośnego Czytania w "Dwójce"
29 września to dzień wyjątkowy, bo jak co roku, w ten dzień czytamy głośno najmłodszym uczniom. Amelka, Elwira, Oliwia, Agata, Sandra, Zuzia i dwie Kasie czytały w tym roku wybrane "Bajki robotów" Stanisława Lema. To była fantastyczna przygoda z czytaniem!
Nowy rok szkolny rozpoczęty
1 września nieuchronnie wiąże się z rozpoczęciem roku szkolnego. Tak też jest tym razem. Uroczystego powitania dokonała pani dyrektor Marta Czerniawska witając na sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Zwracając się do całej społeczności szkolnej oraz kadry pedagogicznej życzyła wszystkim sukcesów edukacyjnych i wychowawczych oraz cierpliwości w dążeniu do celów.Pięknie witamy pierwszoklasistów i mamy nadzieję, że "nasza szkoła, stanie się Waszą szkołą".Program artystyczny i oprawę uroczystości przygotowali uczniowie klasy 3a i Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1 odbędzie się o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.
- Uczniowie klas 2 i 3 spotykają się o godzinie 9.00 z wychowawcami w swoich klasach.
- Uczniowie klas 4-8 spotykają się o godzinie 10.00 z wychowawcami w swoich klasach.
Uczniów klas pierwszych zapraszamy wraz z jednym opiekunem. Wszystkich przebywających na terenie placówki prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.
Przydział sal:
I a - 31 I b - 36 I c - 34
II a - 20 II b - 30 II c - 35
III a - 25 IV b - 22 IV c - 24
V a - 21 V b - 20
VI a - 25
VII a - 13 VII b - 10
VIII a - 14 VIII b - 11
Wakacyjne życzenia
Drodzy rodzice i uczniowie!
Dziękując za rok wytężonej pracy życzymy, by okres wakacji był czasem odpoczynku i niezapomnianych przygód, które staną się inspiracją w przyszłym roku szkolnym.
Dyrekcja i Grono PedagogiczneDrodzy Nauczyciele, Szanowni Pracownicy naszej szkoły!
Po dziesięciu miesiącach pracy w wyjątkowych warunkach i niespotykanych dotąd okolicznościach, przyszedł czas na chwile odpoczynku. Dziękując Państwu za współpracę życzymy, by czas wakacji pozwolił złapać oddech. Życzymy spokojnego, pełnego wrażeń i słońca urlopu.
Dyrektor M. Czerniawska, wicedyrektor P. Graczyk
Szkolny Konkurs Czytelniczy
Niestety odwołany został Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I - IV ze znajomości książki Joanny Jagiełło "Czacha się buntuje".
Przeprowadziliśmy jednak etap szkolny. Oto wyniki konkursu:
- I miejsce Ala Fursiewicz z III a,
- II miejsce - Ola Oparska z IV b
- III miejsce - Michalina Sendłak z III b.
Gratulacje!
Ratujemy i Uczymy Ratować
Prawie na zakończenie roku szkolnego pierwszaki miały okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielili się z nimi uczniowie klas czwartych i koleżanki ze Szkolnego Koła PCK - Zuzia i Dobrusia. Świeżo nabyte umiejętności będą doskonalone w klasie drugiej. (Zdjęcia z warsztatów do obejrzenia w Galerii)
Wehikuł czasu
Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie literacko – plastycznym „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” w ramach kampanii profilaktyczno - edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności młodych artystów był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba). Nagrodzeni zostali:
Łucja Cichy, Barbara Trauska – kl. IIIa
Michalina Sendłak – kl. IIIb
Jakub Józwa – kl. IVa
Zuzanna Mikołajczyk – kl. IVb
Jakub Czarnecki, Oskar Kałwiński – kl. VIb
Elwira Andrzejewska, Szymon Kochański – kl. VIIa
Amelia Bucholska – kl. VIIb
Dobrosława Sietnik – kl.VIIIa
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze artystycznej.
Pokoje matematycznych zagadek
Powoli dobiega końca nasz szkolny projekt Pokoje matematycznych zagadek. W kolejnej odsłonie zostali wyłonieni następujący laureaci:
1 a – Kacper Tarkowski
1 b – Kaja Mikuliszyn
1 c – Jan Wszołek
2 a – Natalia Apostoluk
2 b – Oliwier Przybylski
2 c – Nataniel Kiziok
3 a – Dawid Dusiński
3 b – Gracjan Latarowski
3 c – Piotr Nowacki
Tym razem zwycięzcy otrzymali tytuł: Klasowego Omnibusa. Oprócz zadań matematycznych, uczniowie odpowiadali również na pytania z innych dziedzin wiedzy.BRAWO!
PRO ARTE 2021
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Lubuskim Konkursie Plastycznym PRO ARTE 2021., przeprowadzonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku.
Młodzi artyści mieli wykonać pracę w dowolnej technice na temat: ,,Ale kosmos”. Zadanie polegało na zobrazowaniu futurystycznego świata podróży międzygalaktycznych nawiązując do twórczości Stanisława Lema – w stulecie urodzin Artysty.
Udział zakończył się sukcesem dla kilku uczniów.
Wyróżnienie otrzymały: Alicja Fursiewicz z kl. IIIa oraz Amelia Bucholska z kl. VIIb.
Nominację do kolejnego etapu otrzymały:
Magdalena Nowicka z kl. IIIa
Katarzyna Szymańska z kl. VIIb
Elwira Andrzejewska z kl. VIIa
Osoby nominowane będą brały udział w etapie wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Majowe święta
W pierwszych dniach maja obchodzimy w Polsce ważne święta państwowe. Obok Święta Pracy - 1 maja, dla nas Polaków szczególnie ważne są: Święto Flagi - 2 maja i Święto Konstytucji - 3 maja. Dzięki magicznemu działaniu flagi nasze życie staje się ciekawsze, bogatsze, barwniejsze. Oto jak nas uczniowie uczcili Dzień Flagi. Szukaliśmy w okolicy naszej „Małej ojczyzny”, miejsc ważnych dla jej mieszkańców, które związane są z naszą historią, z postaciami które wpłynęły na losy Polski. A w domach urządziliśmy polowanie na skarby, z których dało się stworzyć polską flagę.
Konkurs "Kangur Matematyczny"
W dniu dzisiejszym odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Także i nasi uczniowie przystąpili do tej intelektualnej rywalizacji. W tym roku dopuszczono możliwość stacjonarnego przeprowadzenia konkursu, więc w reżimie sanitarnym z przyjemnością spotkaliśmy się z wszystkimi konkursowiczami, którzy zmierzyli się z zadaniami. Trzymamy kciuki za Wasze wyniki i gratulujemy odważnym!
Na zdjęciu uczniowie prezentują zadania konkursowe i otrzymane gadżety
Życzenia wielkanocne
Szanowni Państwo,
Nauczyciele, Rodzice,
Drodzy UczniowieZ okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam pięknych chwil w gronie rodzinnym, refleksji nad Bożym Grobem oraz wiary i nadziei w odradzające się wiosną życie.
Dyrektor M.Czerniawska
Wicedyrektor P.Graczyk
Nie do pary
O potrzebie zaznaczenia wyjątkowości Zespołu Downa zaczęto mówić w 2005 roku, a od 2012 patronat nad obchodami tego dnia sprawuje ONZ.
Zespół Downa to nie tylko dodatkowy chromosom. To także dodatkowa dawka szczerości, uśmiechu, to pokłady radości, to potrzeba przytulania, potrzeba bycia potrzebnym.
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III
W marcu w naszej szkole odbył się Szkolny
Konkurs Ortograficzny dla klas II i III.
W konkursie wzięło udział po troje reprezentantów z każdej klasy. Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad ortograficznych.
W tym roku tytuł mistrza ortografii otrzymali:
Wojciech Stajniak – kl. 2a
Lena Kęczkowska – kl. 2b
Zuzanna Sadowska – kl. 2c
Dawid Dusiński – kl. 3a
Gracjan Latarowski – kl. 3b
Sebastian Nowotnik – kl. 3c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(Zdjęcia zwycięzców do obejrzenia w Galerii)
Kolejne prace w ramach NPRC
Kolejne prace wykonane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie II c po zapoznaniu się z książką T. Szweda " Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce" przygotowali zakładki do książek.Uczniowie III c wykonali zakładki do książek na podstawie książki J.L. Horsta "Biuro detektywistyczne nr 2. Operacja Burzowa Chmura". Więcej prac do obejrzenia w "Galerii"
Konkurs szopek rozstrzygnięty
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Wszystkie szopki były piękne, no ale cóż, wybrano i nagrodzono klika z nich. Pragniemy podziękować wszystkim zespołom rodzinnym za pracę i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że ta międzypokoleniowa wspólna praca przyniesie dobre owoce w przyszłości.
A oto laureaci:
- I miejsce 39 pkt. Grelak Maja
- II miejsce 29 pkt Bugajska Aleksandra
- III miejsce 23 punkty: Łakoma Martyna, Kotowska Nadia, Bajsztok Kamila, Wszołek Jan
Pozostałe prace otrzymują wyróżnienie. Gratulujemy.
Bożonarodzeniowe szopki
W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Mimo pandemii dzieci i rodzice zaangażowali się w prace konkursowe i do szkoły wpłynęło 17 prac wykonanych wspólnie przez dzieci z klasy 1c i ich rodziców. Szopki wykonane wspólnie przez rodziny zadziwiają pomysłowością i starannością wykonania. Prace uczniów zostały wystawione w holu szkoły. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia oceniając przepiękne szopki.(Wszystkie prace do obejrzenia w Galerii)
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie