• Pierwszaki w akcji!

• Sezon jesienno zimowy puka do naszych drzwi, a wraz z nim dobija się wiadomo kto;) Klasa 1c wie jak walczyć z wirusami, a zajęcia praktyczne z przygotowania zdrowej i pożywnej sałatki warzywnej przeprowadzili w szkole. A na deser po cichutku 😋😎🤫 były gofry!

• Nauka poprzez doświadczenie

• Park Fizyki + uczniowie = nauka poprzez doświadczenie💡🧲🧬

Park Fizyki + wymarzona pogoda = wspaniale spędzony czas🏃‍♀️🚶‍♂️🏃

Park Fizyki + dziecięca ciekawość = zestaw idealny🧐🙋‍♀️🙋‍♂️🪕🎥

W minioną środę uczniowie klasy II a i II c zostawili w Parku Fizyki masę pozytywnej energii. W zamian otrzymali wiedzę. To był dobrze spędzony bezcenny czas. Na takie lekcje dzieci czekają z radością

• Dzień Pustej Klasy

• Dzień Pustej Klasy spędziliśmy w Parku Fizyki w Nowej Soli. Nie przeszkodził nam deszcz i szare niebo. Potrzebowaliśmy tylko przestrzeni, swobody, widoku zielonej trawy, drzew które ochronią nas przed deszczem no i ...patyków, aby owinąć je kolorową włóczką i ułożyć napis. Zrobiliśmy tez konkurs na to kto zbierze najwięcej żołędzi, dogoni pani Małgosię w slalomie między drzewami, zje najwięcej galaretek i najładniej rozsypie liście do sesji zdjęciowej. Wszystko co sobie zaplanowaliśmy w ten nieco deszczowy piąteczek poza salą lekcyjną nam się udało. Wszystkim dopisywały humory, szczególnie że dziewczynki przygotowały słodki upominek z okazji Dnia Chłopca. I jeśli to tylko będzie możliwe chcielibyśmy powtórzyć to spotkanie z przyrodą, świeżym powietrzem i nawet deszczowa aura nam nie straszna, woda to przecież życie. Dziękujemy wychowawcom, pani Małgorzacie Staszak i Adrianie Kotlarek za organizację Dnia Pustej Klasy, pani Ewie Białowąs i Sylwii Mańczak za opiekę i wsparcie. Pozdrawiamy uczniowie klasy 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Soli:)

• Zabawa zabawą ...

• Zabawa zabawą....ale 7 klasa ma już plan z fizyki do wykonania :) I wcale nie oznacza to, że siedzą w szkolnej ławce, bo Park Fizyki stał się świetnym miejscem do realizacji tego planu. Miarki hulały po całym terenie, kartki z zapiskami furczały, a w głowach siódmoklasistów porządkowała się wiedza na temat pomiarów, jednostek i ich zamiany. A fajnym dzieciakom, to i pogoda i humory dopisały!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W to, że ten rok jest dla nas wszystkich wyjątkowy nikt nie wątpi, ale takie wyjątkowe chwile sprawiają, że nasze życie nabiera zupełnie innych kolorów. Razem z Vashti udowadniamy, że nawet w małej kropce tkwi ogromna siła. Dzień Kropki w naszej szkole obchodzony "osobno, ale razem" pokazał jak jesteście kreatywni i pomysłowi! Każda klasa znalazła sposób na swoją Kropkę, a do wspólnego świętowania przyłączyła się nasza świetlica. Zaglądając do sekretariatu dzisiaj także witały nas kropki:)

• Współpraca z PCK

• Bardzo cenimy sobie współpracę z PCK i od wielu lat ułożona jest ona na wysokim poziomie. Dzięki uprzejmości Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli otrzymaliśmy pluszowe upominki dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zostaną one przekazane w różnych okolicznościach podczas realizowania zadań związanych z tematyką PCK.