• Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Nowa Sól

• Uczniowie klasy 3a wybrali się na lekcję przyrody do Nadleśnictwa Nowa Sól. Zajęcia odbyły się w ogrodzie dendrologicznym, gdzie trzecioklasiści utrwalali i poznawali nowe gatunki drzew i krzewów. To również był czas na podsumowanie zdobytych wiadomości dotyczących warstw lasu. Nadleśniczy przekazał też wiele ciekawostek dotyczących zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy. Na koniec spotkania w wyznaczonym miejscu arboretum rozpaliliśmy ognisko i każdy z apetytem zjadł upieczoną przez siebie kiełbaskę i chleb Pogoda nam dopisała i wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

Zajecia w ogrodzie dendrologicznym

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 2 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Organizatorami i koordynatorami tego dnia byli nauczyciele matematyki oraz pani bibliotekarka. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, które odbywały się na przerwach. Egzaminatorami byli uczniowie klas siódmych i ósmych. Tworzyli oni specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 oraz dorosłych (rodziców, nauczycieli, administrację i obsługę szkoły). Każda osoba, która odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 - 8 rozwiązywali matematyczne łamigłówki, związane z tabliczką mnożenia.

• Olimpiada Radość

• W dniu dzisiejszym w SOSW w Nowej Soli odbyła się kolejna edycja Olimpiady Radość. Z przyjemnością bierzemy udział w takich inicjatywach pokazując, że w sporcie znajdzie się miejsce dla każdego chętnego. Dzisiaj naszymi bohaterami zostali najmłodsi uczniowie i bardzo gratulujemy im wyników i dziękujemy za dobrą zabawę.

Najmłodsze bohaterki olimpiady

• Lekcja historii na Lagunie

• Dzisiejsza lekcja historii dla klas 6a i 6b odbyła się na nowosolskiej Lagunie. Tematem była historia naszego miasta i wpływ rzeki Odry na rozwój naszego regionu. Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji, a potem rozwiązywali łamigłówki historyczno - przyrodnicze. Z takiej formy poznawania historii wszyscy byli bardzo zadowoleni!

Uczniowie klas VI a i VI b na statku

• Wizyta Ia w MBP

• We wtorek uczniowie klasy I a odwiedzili Oddział dla Dzieci MBP, aby sprawdzić co, tak naprawdę wiemy o pszczołach. Okazało się, że dzieci wiedzą całkiem sporo. Wiadomości uzupełniły korzystając z ilustrowanych książek i gier. Obejrzały także film animowany o życiu pszczół. Na zakończenie dzieci wykonały plastry miodu, a po powrocie do szkoły dokończyły pracę, w efekcie czego, w sali 31 zaroiło się od pszczół

• Kampania wyborcza ruszyła

• Już w najbliższy czwartek w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.Plakaty kandydatów umieszczone są na tablicy przy wejściu do szkoły.Drodzy Uczniowie klas IV-VIII, zanim w czwartek oddacie swój ważny głos, zachęcamy do zapoznania się z pomysłami kandydatów. Wybierzecie osoby, które będą Was reprezentować w szkole.

Kandydaci i ich plakaty wyborcze

• Stawiamy na kodowanie!

• Uczniowie naszej szkoły zostali zgłoszeni do udziału w wyzwaniu-konkursie #CałaPolskaProgramuje. Organizatorem akcji jestFundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowejw ramach Ogólnopolskiego Programu #UczymyDzieciProgramować. Wydarzenie obejmuje całą Polskę i będzie się odbywać przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020 roku. Podczas trwania projektu nauczyciel wraz z uczniami będzie realizował przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania.Udział w wyzwaniu Cała Polska Programuje, rozpocznie nasz coroczny udział w #CodeWeek2020 , który w tym roku odbędzie się w dniach 10-25 października 2020 roku.

• Kręciliśmy dla Nowej Soli

• 4268 kilometrów - tyle przez trzydzieści wrześniowych dni dla Nowej Soli przejechali na rowerach uczniowie, ich rodzice i pracownicy naszej szkoły.To również dzięki Wam tytuł Rowerowej Stolicy Polski został obroniony.Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce wśród nowosolskich podstawówek gromadząc na koncie 110 punktów. Brawo!Do zobaczenia na rowerowych ścieżkach

• Projekt "Twoja krew, moje życie"

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Twoja krew, moje życie". Ma ona na celu wzbogacenie wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i rekomendowany jest przez #RegionalneCentrumKrwiodawstwaiKrwiolecznictwa. Klasy 2b i 3b zrealizowały już lekcje w tej tematyce poszerzając wiedzę uczniów, a co za tym idzie uwrażliwiając na potrzeby innych w tym zakresie. Wrażliwości naszym uczniom nie brakuje, ale teraz wiedzą także, że krwi nie da się kupić, ani wyprodukować w laboratorium. Czekamy na relacje kolejnych klas biorących udział w akcji!

Uczniowie wykonują zadania projektowe

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• We wtorek 29 września wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Czytaliśmy przez symboliczne 15 minut różne książki, m.in. o przygodach kota Cukierka, o rodzinie Ciumków, „Dzienniczek Cwaniaczka”, „Zezia i Giler”, opowiadania Grzegorza Kasdepke. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Drodzy Rodzice, pamiętajmy o głośnym czytaniu dzieciom, one bardzo to lubią.