• Bożonarodzeniowe szopki

• W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Mimo pandemii dzieci i rodzice zaangażowali się w prace konkursowe i do szkoły wpłynęło 17 prac wykonanych wspólnie przez dzieci z klasy 1c i ich rodziców. Szopki wykonane wspólnie przez rodziny zadziwiają pomysłowością i starannością wykonania. Prace uczniów zostały wystawione w holu szkoły. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia oceniając przepiękne szopki.(Wszystkie prace do obejrzenia w Galerii)

• Promujemy czytelnictwo

• Prezentujemy kolejne prace wykonane w ramach  projektów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klasy Ia , II b i III b zapoznali się z następującymi książkami: „Pierwszaki z kosmosu” R. Witek, „Niezłe ziółko” B. Kosmowska, „Vladek, najmilszy wampirek na świecie” A. Wilson oraz „Bezu-bezu i spółka” G. Kadepke. (Więcej prac do obejrzenia w Galerii)

• Nasi artyści

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w naszym mieście. Hasłem tegorocznej edycji  było: ,,Van Gogh – nasz przewodnik  w kontakcie z naturą” . Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu krajobrazu inspirując się jego twórczością. Artyści wykonali piękne i wymagające czasu prace wyklejone plasteliną.
            I MIEJSCE:  Julia Kusiak kl. IIc
            II MIEJSCE: Franek Chomicz kl. IVa, Z. Wietecka kl.IIIa, Z. Stajniak kl. IVa, M. Kęczkowski kl. IVa,
            E. Andrzejewska kl. VIIa, K. Sosnowska kl. VIIa
            III MIEJSCE: A. Osadzińska  kl. IVa, M. Leśniarek kl. IVa
            IV MIEJSCE: M. Nowicka kl.IIIa, J. Bucholska kl. Ia, L. Siekierkowska kl.IIIa
            V MIEJSCE: J. Józwa kl. IVa, G. Wozowczyk kl. IVa

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Najwyższy czas na podsumowanie projektów czytelniczych zrealizowanych w naszej szkole w związku z udziałem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Pomimo nieobecności uczniów w szkole w listopadzie i grudniu udało się on-line zapoznać dzieci z niektórymi nowościami książkowymi. Większość uczniów wzięła aktywny udział w proponowanych działaniach, których efekty zostały uwiecznione na zdjęciach. Oto skarpetkowe duszki w wykonaniu uczniów klasy I c. Dzieci zapoznały się z książką Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

• Konsultacje dla rodziców

• Już dziś informujemy, że z Nowym Rokiem rozpoczynamy konsultacje dla rodziców, dzieci i młodzieży w zakresie nadużywania mediów społecznościowych i urządzeń cyfrowych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z pomocy specjalisty w zakresie nadużywania nowych technologii. W ramach konsultacji osoba uzyska rzetelne informacje, otrzyma diagnozę problemu i ewentualnie zostanie pokierowana w celu podjęcia dalszej pracy terapeutycznej.
            Konsultacje rozpoczynają się 13 stycznia 2021r. i będą odbywać się w każdą środę w godzinach 16.30 - 18.30 w punkcie konsultacyjnym przy ul. Jaracza 1 w Nowej Soli.
            Na konsultacje można się umówić pod nr tel. 68/ 49 03 90 od poniedziałku do piątku po godz. 16.00.
            Konsultacje oczywiście są bezpłatne!

• Razem na Święta

• Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
            Szkolne Koło Wolontariatu (opiekun i koordynator akcji pani Sylwia Mańczak) oraz Samorząd Uczniowski (opiekun pani Katarzyna Boruszewska) dziękują Wam za włączenie się do akcji "Świąteczny upominek" będącej częścią ogólnopolskiej akcji MEN "Razem na święta".
            Dzięki Waszej życzliwości i ofiarności zebraliśmy mnóstwo pięknych kartek z życzeniami oraz słodyczy, które zostały przekazane osobom samotnym, będącym w trudnej sytuacji życiowej.
            Cieszymy się niezmiernie, że zawsze możemy liczyć na waszą pomoc.
            Korzystając z okazji, składamy Wam najserdeczniejsze świąteczne życzenia: zdrowia, radości w sercu oraz cudownych prezentów

• Świąteczne życzenia

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, by pierwsza gwiazdka przyniosła wszystkich radość i pokój. By odsunęła troski codzienności na bok, a do wigilijnego stołu zaprosiła najbliższe, kochane osoby.
            W nadchodzącym Nowym Roku życzymy nadziei i wiary, że to, co doświadczyło nas w tym roku, w przyszłym zaprocentuje siłą i nowym, cennym doświadczeniem. Korzystając z okazji dziękujemy także za kolejny rok współpracy na niwie edukacji, której efekty widzimy codziennie patrząc na każdy chociaż najmniejszy sukces naszych dzieci.
            Dyrektor Marta Czerniawska, Wicedyrektor Piotr Graczyk